Golflabda nagyságú jég verte szét Canberrát – videó
Az ausztrál fővárosban az erdőtüzek füstje után az időjárás okoz gondot.
Az ausztrál fővárosban az erdőtüzek füstje után az időjárás okoz gondot.
Az emberi tevékenység okozta klímaváltozás fokozza a futótüzek kockázatát –m állapította meg egy friss brit elemzés.
Bár tény, hogy Ausztrália bozóttüzekkel sújtott részein eleredt az eső, ez csak a szigetország keleti részére vonatkozik. Egyes régiókban még mindig lángokkal küzdenek.
Mondani sem kell: felbecsülhetetlen jelenet. A szigetországot hónapok óta erős hőhullám sújtotta.
Segíti az ausztrál tűzvész megfékezését, hogy elkezdett esni az eső csütörtökön Kelet-Ausztráliában, és az előrejelzések még több csapadékot ígérnek.
A Reuters egy animációban mutatta meg, miként terjedt szét a tűzvész miatt keletkező füst a Föld déli féltekéjén. A látvány borzalmas.
Ausztrália második legnagyobb városában, Melbourne-ben és Victoria állam egyéb részein a legrosszabb a levegő minősége az egész világon a bozóttüzek miatt keletkezett füst és por okán - tudatták a helyi hatóságok kedden.
Ausztrália bozóttüzekkel sújtott területein nem csak a lángok és a hőség okoz problémát, sok állat éhezik. A hatóságok légi úton próbálnak segíteni.
Az oltást segíti majd, hogy a következő napokban eső érkezik az érintett területekre.
Nem a magyar az egyetlen külképviselet, amelyik ideiglenesen nem fogad ügyfeleket.
Továbbra sem tudni, mikorra sikerül megfékezni a szeptember óta tomboló ausztrál bozóttüzet, de az biztos, hogy a füstje már Dél-Amerikát is elérte.
A dél-ausztráliai Kenguru-szigeten élő 50 ezer koala fele pusztulhatott el a tüzek miatt.
Új-Zéland legnagyobb városát, Aucklandet több mint kétezer kilométer választja el Ausztráliától. Ez mindenféle léptékben hatalmas távolság, éppen ezért megrázó, hogy még a túlpart lakói elé is aggasztó kép tárul. A háttérben felsejlik a klímaváltozás.