A Greenpeace Ausztria is az Európai Bizottsághoz fordult az állam Fertő-tavi beruházása miatt
Az aktivisták szerint a Fertő-tavi „luxusberuházás” csak egy szűk, gazdasági elit kényelmét és gazdagodását szolgálja.
Az aktivisták szerint a Fertő-tavi „luxusberuházás” csak egy szűk, gazdasági elit kényelmét és gazdagodását szolgálja.
Az aktivisták arra hívták fel a figyelmet, hogy a kormány a valós természetvédelemre sokkal kevesebb pénzt fordít, mint a természetvédelmi eseményként hirdetett vadászati kiállításra.
„Gyermekeid 21. századáért harcolsz, pokolba a szabályokkal!" – ez volt az 1971. szeptember 15-én megalakult Greenpeace egyik oszlopának, David McTaggartnek a jelmondata, amely jól jellemzi a világ legnagyobb természetvédelmi szervezetének filozófiáját és működésmódját.
A Greenpeace egy új jelentése arra mutat rá, hogy a globális olajcégek ahelyett, hogy csökkentenék az olajkitermelést, a petrolkémia és a műanyaggyártás felé fordultak, mivel a fosszilis tüzelőanyagok sem a közlekedésben, sem az energiatermelésben nem tesznek már ki akkora szeletet.
Az egyházfő mondatát eresztette a levegőbe a környezetvédő szervezet.
A Greenpeace aktivistái szerint klíma- és ökológiai vészhelyzet van.
A Greenpeace 45 ezer aláírást gyűjtött össze annak érdekében, hogy Karácsony Gergely legalább egy ütemtervet tűzzön ki.
Az aktivista az olajipar, illetve a tornát szponzoráló Volkswagen ellen tiltakozott.
Nem szavaznak a képviselők arról, hogy a vízparti fejlesztések ne menjenek szembe a természeti és a közösségi érdekekkel.
A kezdeti jelentésekhez képest akár ötször nagyobb is lehet az olajszennyezés, amely a Jeges-tengert is elérheti.
A zöldszervezet megelégelte "a természetvédelmi apparátus több mint tíz éves, tudatos tönkretételét, érdekérvényesítő képességének teljes megszűnését".
Ha komoly terhelés mellett is helytállnak az új „közbringák”, akkor jöhet az éles üzem is.
Közel egy évtizede ezer tonna veszélyes hulladék pihent egy azóta felszámolt veszélyeshulladék-szállítással foglalkozó cég telephelyén.
A francia kormány ellen pert indító nemzetközi szervezeteknek jelképes 1 eurós jutalmat ítélt oda a párizsi bíróság, és egyúttal megrótta a francia kormányt, hogy nem csökkentették a vállaltaknak megfelelően a kibocsátást.
Több nemzetközi civil szervezet indított kiemelkedő jelentőségű pert a francia kormány ellen, amiért nem tettek eleget a klímaváltozás ügyében.