Kitalálták, hogyan lehetne többféle jobbfajta krumpli a piacon
Genetikai alapon fogtak hozzá a burgonyanemesítéshez német kutatók, hogy gyorsabban és hatékonyabban lehessen létrehozni jobb fajtákat, mint a hagyományos módszerekkel.
Genetikai alapon fogtak hozzá a burgonyanemesítéshez német kutatók, hogy gyorsabban és hatékonyabban lehessen létrehozni jobb fajtákat, mint a hagyományos módszerekkel.
A génmódosított sertések kitenyésztésével hamarabb lehetne új szívhez jutni – vélik legalábbis a projekt mögött álló kutatók, akik már két-három éven belül elvégeznék az első ilyen beavatkozást.
Már a milliárdosok is felfigyeltek rá – talán tényleg lehet benne valami? Mintha egyre kevésbé tűnne lehetetlennek a sejtek visszafiatalítása.
Az izraeli kutatók minden eddiginél biztonságosabb aknakeresési módszert fejlesztettek ki.
Hasznos lehet az emberi szervezet számára bizonyos növények genetikai módosítása.
Egy olyan megoldással álltak elő az amerikai kutatók, aminek köszönhetően már elég csak egy injekció ahhoz, hogy meggyógyítsák a gyógyíthatatlan betegségeket.
Az utóbbi évek egyik legvitatottabb kísérletét vitte végig a brit Oxitec: genetikailag módosított szúnyogokat terjesztettek el Floridában, hogy így vessenek véget egy veszélyes helyi populációnak.
Biológus szerzőnk a genetikailag módosított szúnyogok bevetésének történetét a csavarlegyek kiirtásának históriájával kezdi. Utóbbi a korai „terméketlen rovar”-technológia első nagy sikere, ugyanennek korszerűsített változata célzottan vethető be egyes szúnyogfajok ellen, de tömeges elterjedését sok minden akadályozza.
Egy súlyos betegségeket terjesztő szúnyogfajt ritkítanának új módszerrel.
Az oltóanyaggal kapcsolatos kísérletek miatt lazítanának a szabályozásokon.
Áttörést jelenthet az eredmény abban, hogy a klímaváltozás hatásaival szemben ellenállóbbá tegyük a növényeket.
Ötezer hím szúnyogot eresztettek ki a nyugat-afrikai ország nyugati részén fekvő Souroukoudinga faluban, azt remélik, hogy így gyéríthetik őket.
Kína kiterjesztené a sci-fikbe illő társadalmi megfigyelőrendszerét a tudósokra, hogy visszaszorítsa a tudományos életben tapasztalható vissaélések és csalások mértékét.