Gomperz: A szemöldökcsipesztől a szexkorbácsig
A Pride az elfogadásról szól. Örüljenek neki azok is, akik bő gatyában, ostorral élik ki a másságukat.
A Pride az elfogadásról szól. Örüljenek neki azok is, akik bő gatyában, ostorral élik ki a másságukat.
A világ eddigi legnagyobb LMBTQ-felméréséből kiderül: a magyarok 40 százaléka kifejezetten ellenzi az azonos neműek törvényes házasságát.
Közös közleményt adtak ki, az Egyesült Államok, Szerbia, Szlovénia, Brazília és Belgium is aláírta. És még sokan mások.
A legfelsőbb bíróság ugyanis eltörölte az erre vonatkozó törvényt.
Interjú a Budapest Pride két szóvivőjével, Karlik Cintiával és Peksa Kamával, akik úgy látják, ma egyes politikai csoportosulások számára a homofóbia egyfajta politika tőke, de ők mégis az eddigi legszabadabb Budapest Pride felvonulásra készülnek.
A színésznő videóüzenetet küldött a Pride 2019-es megnyitójára, beszédében azt mondta, büszke arra, hogy roma, és büszke a családjára, hogy úgy nevelték, hogy elfogadó. Számára az elfogadás olyan természetes, mint a levegővétel. De nem vagyunk egyformák. Vannak homofóbok, xenofóbok, antiszemiták, rasszisták. És vannak homoszexuálisok is.
Kövér szélsőséges szavai egyelőre magányos kirohanásnak tűnnek, semmint egy új kampánytéma előszelének.
A Budapest Pride politikusok homofób megszólalásai után gyűjti az adományokat. Támogatói kampányukhoz ezúttal Kövér László, a Budapesti Metropolitan Egyetemen elhangzott szavai adhatnak újabb lendületet.
Szokatlan témák kerültek elő a házelnök szerda esti fórumán.
Az iskolai zaklatás túl azon, hogy mindennapos jelenség, egyre nagyobb méreteket ölt: azokban az intézményekben, ahol nem reagálnak a problémára, és nem tesznek kísérletet arra, hogy erőszakmentes iskolai környezetet teremtsenek, egy LMBTQI-diáknak is sokkal rosszabb. A Háttér Társaság leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és/vagy interszex tanulókat kérdezett meg az iskolai tapasztalataikról. Az eredményekből jól látszik, hogy vannak pozitív folyamatok, de bőven van még tennivaló az oktatási intézmények és a pedagógusok részéről is.
Ritkán fordul elő, hogy egy nagyon aktuális vita közepébe csöppen egy éppen megjelenő könyv, a Cameron Post rossz nevelése cíművel mégis ez a helyzet. Nagy drámák helyett egy tinédzser szemüvegén keresztül láthatjuk, hogyan igyekszik elfojtani a legelemibb érzéseket és vágyakat egy homoszexualitásból „kigyógyító” tábor.