A Xiaomi kitalált valami furát
A Xiaomi egyik új szabadalma mutatja, milyen megoldást talált ki a kínai gyártó arra, hogy legyen is notch (szenzorsziget), meg ne is legyen.
A Xiaomi egyik új szabadalma mutatja, milyen megoldást talált ki a kínai gyártó arra, hogy legyen is notch (szenzorsziget), meg ne is legyen.
Azért a tech-világnak is megvannak a maga „sorozatai”: az egyik legérdekesebb most az Apple, az Intel és a Qualcomm főszereplésével zajlik. Most újabb adalék érkezett ahhoz, hogy mennyire előrelátó (vagy inkább számító) volt 5G modem ügyben az Apple.
Napjaink csúcstelefonjaiban, sőt immár a középkategória felső szegmensében is egyre gyakoribb, hogy a kijelző alá kerül az ujjlenyomat-olvasó. Ehhez azonban OLED megjelenítőre van szükség, de már nem sokáig.
Adminisztrációt, értékesítést, nehéz fizikai munkát is lehetne automatizálni. A vállalkozók mégsem teszik.
Mára egyértelműen kiderült, hogy nem kedvelik igazán a szenzorszigetet (notchot) a felhasználók. A Nubia viszont rögtön kettőt is tenne ebből összehajtható telefonjára.
A technológia úttörőinek mindig számolniuk kell azzal, hogy valami félresikerülhet. A Galaxy Folddal, a Samsung összehajtható telefonjával is valami ilyesmi történt. Kapóra jött ez a Huaweinek.
Bár a Pepsi orosz leányvállalata mást állított, az amerikai vezetőség most egyértelműsítette: nem lesznek Pepsi-reklámok az éjszakai égbolton.
Az ITM eddig nem árulta el, hogy javítaná a magyar innovációs teljesítményt, sőt a kormány adós egy részletes tanulmánnyal, de addig is az MTA összeálított egyet, az Eötvös 2020+ anyagot. Az MTA olyan közleményt adott ki, amiből egyértelmű, beleáll a harcba.
Ugyan már korábban bejelentette a Samsung az összehajtható telefonját, azonban csak a hónap végén kezdi árusítani. Az alábbi videón viszont már működés közben nézhető meg a készülék.
Egyelőre még csak szabadalomként létezik az LG (elképzelt) eszköze, ami két nagy technológiai áttörést kombinál, az átlátszóságot és az összehajthatóságot.
Pár hete már próbálgathatják a felhasználók a Samsung idei első csúcstelefonját, a Galaxy S10-et. Nem mindennel elégedettek, ezért is kellett gyorsan lépnie a gyártónak.
Egyre többféle megoldással élnek a gyártók, hogy kiváltsák a kijelzőt elcsúfító szenzorszigetet, azaz az érzékelőket rejtő notchot. Az Asusnak is van erre egy sajátságos ötlete.
Egy friss statisztika szerint sok korábbi Galaxy-tulajdonos dönt úgy az Egyesült Államokban, hogy a továbbiakban inkább más gyártó telefonját használja.
A Lenovo volt az első gyártó, aki megkapta a Qualcomm legfrissebb lapkakészletét, a Snapdragon 855-öt. A telefonnak óriási sikere volt, nem utolsósorban pénztárcabarát ára miatt. Hamarosan jön a folytatás: egy újabb Lenovo-csúcstelefon Snapdragon 855-tel.
Feladták a leckét az Apple-nek: a Huawei szívesen eladna neki 5G modemchipeket (biztosabbá téve az 5G-s iPhone mielőbbi megjelenését), no de mi a helyzet akkor a nemzetbiztonsági kockázattal?
Úgy tűnik, hogy a Symfonisk elnevezés nem csak egy hangszórós polcot takar az IKEA kínálatában: további érdekes darabokat küld piacra a svéd gyártó.
2019 az összehajtható telefonok éve (is) lesz. Egy szabadalom alapján készített renderelt ábrák mutatják, milyen elképzeléssel lépne be a szegmensbe az Intel. Megvalósulása esetén üdítő színfolt lehet az eszköze.
Egy nemrégiben nyilvánosságra került Apple-szabadalom egy olyan „i-eszközt” (iPhone-t, Apple Watchot) mutat, amelyik akár halálos gázok detektálására is alkalmas lehet.
Európában jelennek meg először a HP 15”-es, és immár AMOLED kijelzővel szerelt laptopjai.
Egészen különleges zsanérmegoldás került a Compal hordozható számítógépébe, így azután akár könyv formában is használható.