Ha azt hitte, hogy Budapest vagy Pusztaottlaka az EU leginnovatívabb városa, akkor tévedett
Athén nyerte el idén az Európai Unió leginnovatívabb városának járó egymillió eurós díjazású kitüntetést – közölte az Európai Bizottság.
Athén nyerte el idén az Európai Unió leginnovatívabb városának járó egymillió eurós díjazású kitüntetést – közölte az Európai Bizottság.
Dékány Gyula több mint 10 éve kutatja az anyatejben lévő cukrokat, azt, hogy hogyan lehetne őket mesterségesen előállítani. Ezek azért fontosak, mert segítik a csecsemők védekezését a betegségekkel szemben, idősek esetében pedig lassítanák a szellemi képességek romlását. A világ számos országában dolgozó professzor azt szeretné, ha magyar cégek és kutatóintézetek is bekapcsolódnának a termelésbe és a kutatásba.
Deklasszált szektor a magyar űrkutatás, melynek most Oroszország és az Európai Unió között lavírozva kellene utat törnie a nagyhatalmak projektjei között, és így a világűr felé – állítja Ferencz Orsolya frissen kinevezett miniszteri biztos. A laikusok azt hiszik, a hazai űrkutatás legfeljebb egy pesti vicc tárgya lehetne, ám valójában óriási gazdasági potenciál rejtőzik az eddig aprópénzből működő területen.
Legalábbis szerinte mind onnan származunk. Vagy egy párhuzamos dimenzióból, de nem a majomtól.
Az MTA kutatói a legfrissebb kutatási eredményekre építve fejlesztenek diagnosztikai rendszert.
Az embernek van morálja, etikája, vannak értékei, elvei – a gép „zengő érc és pengő cimbalom” csupán. De nem a pillanatnyi helyzet a döntő, hanem a potenciál és a dinamizmus. Reagálás Kozák Ákos robotizációról szóló cikkére.
A képernyő körüli műanyag részek vékonyítása régóta napirenden van a mobilgyártóknál. A mai napig csak közelített kávamentesség egyre jobban csengő marketingüzenetté is vált. Ám nem is olyan könnyű megoldani, hogy a telefon előlapja csupán képernyőből álljon.
Az űrtechnológiának földi piacokat, a vállalkozó kedvű üzletembereknek befektetéseket keres az Európai Űrügynökség Magyarországon is megjelenő irodahálózata.
Az alapötlet roppant egyszerű: vészfékezéskor sem csúszik meg a kerék és az autó mindvégig irányítható marad.
Nem mindegy, kinek a neve szerepel majd a világ első valóban összehajtható okostelefonja mellett, talán ezért is próbál beelőzni a Samsung.
Egy igazán nagy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy tényleg megjelenjen a korábban már sokat emlegetett holografikus telefon.
A Dél-Kínai Műszaki Egyetemen olyan rendszert fejlesztettek ki, amely nemcsak kívül tartja a hőt, de még elektromos áramot is képes termelni.
Az Airbus régóta tökéletesítgeti a Zephyr nevű napelemes robotrepülőgépét, amellyel most minden korábbi rekordot megtöntöttek az egyhuzamban repülés terén.
Július közepén jelentették be a Gorilla Glass 6 védőréteget, és már azt is tudni, melyik telefonon jelenik meg először.
Új telefonnal készül a Xiaomi, és a készülék kiszivárgott benchmark eredménye igazi nagyágyúra utal.
Négy hazai érdekeltségű startup, a Clavicont, a DiabTrend, a HepC, és a Spicy Analitics csapata is bekerült a 60 ezer euró összdíjazású, EIT Health által meghirdetett európai startupverseny 25 legjobbja közé.
Nemrég a Mac-eladások még mindig nőttek, még akkor is, amikor a PC-értékesítés volumene már évek óta zuhant. A technológia azonban fejlődik, a gyártók innovációra való hajlama is változik, így most fordult a kocka.
A 3D-nyomtatott fegyverek feladhatják a leckét a biztonsági szolgálatoknak. De ahogy az elkészítésükhöz, a műanyag eszközök felderítésére is létezik már jól használható technológia.
Nem csak az Apple saját történelmkönyvébe került bele a vállalat csütörtöki napja: a világ eddigi összes nyilvánosan jegyzett társasága közül elsőként lépte át az 1 billió (1000 milliárd) dolláros piaci kapitalizációt.