Fátylat borítanak rájuk: jól megy a hidzsábüzlet Németországban
Vallásos viseletre is lehet bizniszt építeni, elsősorban mert az is lehet menő. Egy frankfurti példa legalábbis ezt mutatja.
Vallásos viseletre is lehet bizniszt építeni, elsősorban mert az is lehet menő. Egy frankfurti példa legalábbis ezt mutatja.
Alaposan felforgatták az iszlám térséget az utóbbi fél évszázad agresszív modernizációs kísérletei. A konfliktusok újabbakat szültek, a külföldi hatalmak beavatkozásai kudarcot vallottak.
A saría előírásaiba ütköző reklámokat eltávolíttatják
A nagyvilág szemében korának első számú orientalistája és magyar tudósa itthon majd három évtizeden át intézte utálattal a pesti hitközség piszlicsáré ügyeit. Többnyire éjszaka, alvás helyett írta meg korszakalkotó műveit. Számos ország számos egyetemén kínáltak számára fényes megélhetést nyújtó katedrát, csak a hazájában nem. Mégis itthon várta ki, dühvel és fájdalommal, hogy hajlott korára megélhessen abból, amire hivatva volt.
A volt brit kormányfő szerint hiba volt most kivonulni Afganisztánból, nem kellett volna engedni annak az elmebeteg jelszónak, hogy elég a végtelen háborúskodásból.
Interjút adott a VOA-nak az a 23 éves, a nevét továbbra sem vállaló afgán nő, aki a TikTokon várt ismertté a tálib hatalomátvétel után, a nők jogait siratva. Reméli, hogy a világ nem dől be a tálibok jófejkedésének, és mindenki felismeri a „már-már az Iszlám Államra hajazó” radikális folyamatokat.
Öt év uralkodás, majd húsz év amerikai fölény után újra a tálibok vezethetik Afganisztánt. A rendkívül jól szervezett és nagy büdzséből gazdálkodó radikális iszlamista csoport rengeteg áldozat árán vészelte át a megszállást. De kik ők, honnan jöttek és mit akarnak?
A gázoló először azt rótta fel a nőknek, hogy az öltözködésük nem felel meg az iszlám előírásainak, majd közéjük hajtott.
A járvány miatt a többi muszlimnak várnia kell a zarándoklattal.
Egy kutatóintézet Susanne Raab integrációs miniszterrel karöltve a politikai iszlámnak nevezett szélsőségesek feltérképezésével indokolja a térkép elkészítését. A bírálók szerint ez stigmatizálja az Ausztriában élő muzulmánokat, és hecceli az idegenellenes csoportokat.
A liberális demokráciát nagy gondok nyomasztják belülről, köszönhetően többek közt a lengyel keresztény fundamentalistáknak, valamint a cinikus magyar „keresztényeknek”, írja az osztrák lap.
Csak 2019-ben ötven embert lincseltek meg az országban.
A török elnök reagált Emmanuel Marcot iszlám szeparatizmus elleni akciótervére.
A szaúdi királyság a járvány miatt először most nem fogad külföldről zarándokokat a háddzsra, ami sok muszlimnak csalódás, a monarchiának pedig anyagi és presztízsveszteség.
Indonéziában jár a kormányfő, szerinte a muszlimok és keresztények között van egy hasonlóság.