zCast: Szuper a termék, csak hol van a márka? Mi lenne, ha a környezetvédelem brand lenne?
Gyakran elitista, bűntudatot kelt, és így hatástalan a környezetvédelemmel kapcsolatos kommunikáció Vekkel László kommunikációs szakember szerint. Nem szabadna egy minisztériumba „bedobozolni”, hanem minden döntést át kellene hatnia az ökopolitikának – vetette fel a szakértő a zCast podcast tavaszi-nyári évadjának utolsó adásában. De hogyan lehet ezt elérni? Hogyan lehet összehangolni a rendszerszintű változtatásokat és azt, hogy az emberek ne kényelmetlenségként éljék meg az életmódváltást? Hogy lehet menővé tenni, „eladni” a környezetvédelmet marketingeszközökkel? És hogy jönnek ide a trójai falovat használó kampányok és a brainprint?