Három halálos áldozata van az időjárásnak Szlovéniában, lezárták az A1 autópálya egy szakaszát
Két holland turistát halálos villámcsapás ért, több településen ki kell menekíteni az ott élőket.
Két holland turistát halálos villámcsapás ért, több településen ki kell menekíteni az ott élőket.
A globális felmelegedés miatt az óceánok elérték az eddigi legmagasabb felszíni átlaghőmérsékletüket, megdöntve a 2016-os csúcsot – derül ki az Európai Unió Föld-megfigyelési programja, a Kopernikusz adataiból.
Az amerikai Fervo Energy mérnökeinek a Google bevonásával sikerült megoldaniuk egy olyan technológiai problémát, amely eddig hátráltatta a geotermikus kutak létrehozását. Állítják, áttörésről van szó.
A félelem használata a meggyőzésben általában jobban működik, mint az észérvek. De vajon minden körülmények között így van ez? Részlet Elliot és Joshua Aronson A társas lény című könyvéből.
A pekingi esőzés halálos áldozatokat is követelő áradásokat okozott, a japán szigetvilágban tomboló tájfun miatt pedig emberek százezreit evakuálták.
Sok minden kelt szorongó érzéseket az emberekben, s mostanában a klímaváltozás is egyike a kiváltó okoknak. Pszichológusok magyarázzák, hogy nem feltétlenül önző érdekek állnak amögött, hogy tartunk az egyre nyilvánvalóbb éghajlatváltozástól.
Nehéz szavakban kifejezni, mennyire súlyos a helyzet a bolygónk többi részére is nagy hatással lévő Antarktisznál, vélik a kutatók. Az ok egyértelmű: az ember.
Mintegy 30,5 méter magasságba emelkedhet majd Houston városában az a napóra, amelynek több funkciója is lesz.
A klímaváltozás miatt olvadó és zsugorodó gleccserekből az utóbbi évtizedekben egyre gyakrabban kerülnek felszínre rég eltűnt emberek maradványai.
Mediterrán tengerpartok helyett skandináv erdők felé veszik majd az irányt az utazók, a kemence-július helyett pedig a hűvösebb októberre tolódnak a nyaralások - szakértők szerint ez lesz a vakációzás jövője az északi féltekén. A jóslatból a gyakorlatban egyelőre alig valósul meg valami, a nyaralók, köztük a magyarok is kitartanak a nyári, tengerparti vakációzás mellett, hiába hevült élhetetlenné több kedvelt úti célunk is. De a változások apróbb lépésekben már most megindultak - igaz, ezeket most az infláció is noszogatja.
Az Egyesült Államokban indult útjára az a kísérleti eszköz, amely ha sikerrel működik, kiszűrheti és megkötheti a fosszilis energiahordozók elégetéséből származó szén-dioxid 95 százalékát.
Néhány perc elég, hogy egy nagyobb esés után valaki égési sérülésekkel kerüljön kórházba.
Mit csinál Budapest főtájépítésze és hogyan tud az anyagilag szenvedő főváros zöldterületeket is fejleszteni? Miért tartja fontosnak, hogy a közösségi médiában beszéljen az élővilágról? Mit tanulhatunk a Liget-projektből és hogyan lehet felelősen hozzányúlni a Népligethez? Hogyan küzd meg a kánikulával a főváros és miért elengedhetetlenek ehhez a zöldfelületek? Fenntarthatósági podcastunkban Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze volt Nagy Iván László vendége.
Új jogszabályt fogadott el az EU a területén található elektromos töltőberendezések és üzemanyagtöltő állomások számának növeléséről.
Miközben Kanadában és Görögországban erdőtüzekkel küzdenek, a világ több pontján is extrém hőhullámokat kell elviselni. Gavin Schmidt, a NASA egyik vezető tudósa szerint a jelenségek egy irányba mutatnak.
Meghaladja a hazai átlagot annak a több mint 21 ezer embernek a karbonlábnyoma, akik kitöltötték a hvg.hu karbonlábnyom-kalkulátorát. Annak örülünk, hogy a kérdőívet ilyen sokan kitöltötték, az elért eredményre azonban nem vagyunk büszkék. A többség ugyan klímatudatosan igyekszik hűteni az otthonát, de talán túl sokan autóznak indokolatlanul, és esznek túl sokszor húst. Ön kiszámolta már a saját karbonlábnyomát? Bónusz karbonszegény tippekkel a most éppen enyhülő hőség elviseléséhez.
Ahogy Magyarországon is a bőrünkön érezzük, minden korábbinál forróbb lehet az idei nyár az északi féltekén, Dél-Európában 50 fokhoz közeli hőmérsékletek lehetségesek. Szakértők az emisszió csökkentésén túl a felkészülést hangsúlyozzák.
Jelenleg még a La Niña jelenség érvényesül, ami lassítja a globális felmelegedést, az El Niño azonban már bontogatja szárnyait. Ha utóbbi dominál majd, az több tízezer halálos áldozattal járhat majd – csak Európában.
Mintegy 2,9 milliárd évesek azok a gleccsermaradványok, melyeket Dél-Afrikában találtak. Létezésük a Föld történetére vonatkozó több elméletet is megerősít.
Egyszerűsítené az új génszerkesztési technikák alkalmazását az Európai Bizottság. Az erről szóló, a vetőmagágazat, az agrármultik és növénynemesítők egy része által régóta várt javaslatcsomag célja, hogy könnyebb legyen a klímaváltozás hatásainak jobban ellenálló, nagyobb termésbiztonságot nyújtó növényfajtákat előállítani. Az ellenzők szerint azonban kockázatot jelent, hogy megszüntetik az ilyen fajták nyomon követését, és a génszerkesztés önmagában amúgy is csak tüneti kezelés és nem lesz képes megoldani az összes problémát. A magyar kormány is ódzkodik a génmódosított növények termesztésétől, az agrártárca azt szeretné, ha a génszerkesztett szervezeteket nem engednék ki nyakló nélkül a laborokból, és ha megmaradna a nyomon követés.