Magyarországon és világszerte is nő az esetszám - koronavírus-hírek percről percre
Közelíti az százat az itthoni halottak száma, világszerte viszont már elérte a 108 ezret.
Közelíti az százat az itthoni halottak száma, világszerte viszont már elérte a 108 ezret.
A legénység újabb 103 tagjának fertőzöttségét mutatták ki a koronavírustesztek a Theodore Roosevelt repülőgép-hordozó fedélzetén, s ezzel 550-re emelkedett a hajón talált pozitív esetek száma - közölte az amerikai haditengerészet a weboldalán szombaton.
Idős, krónikus betegek hunytak el.
Természetesen az Egyesült Államokban élők is tisztában vannak azzal, hogy az új koronavírus kicsi, sőt szabad szemmel láthatatlan, éppen ezért nem is lehet lelőni. Az egyre durvuló járvány közepette mégis azt tekintették az egyik legfontosabbnak, hogy jól bevásároljanak fegyverekből.
A magyar egészségügy jól vizsgázott eddig a koronavírus-járvány alatt. Erről, a sajtó állapotáról, Orbán Viktorról és a járványgörbékről is szó esik a hvg.hu közéleti podcastjában.
Aki meggyógyult, két hétig maradjon otthon – egyelőre ez az orvosok tippje. Többet majd akkor lehet tudni, ha több és fejlettebb teszt áll rendelkezésre.
A pénteki adatoknál valamivel kisebb a növekedés, de szombat reggelre így is 120 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést Magyarországon, a halottak száma 85-re nőtt. Az egyik gócpontnak számító Pesti úti idősotthonból már 182 gondozottat szállítottak kórházba. A világon már több mint 1 millió 600 ezer fertőzött van és 102 ezren veszették életüket a betegségben.
Kapkodás, könnyelmű és csúnyán öregedő nyilatkozatok után régen elkopott frázisok pufogtatásával igyekszik a koronavírus-járvány elleni harc füstölgő barikádjain bizonyítani Donald Trump amerikai elnök. Ahhoz azonban, hogy az USA váljon a világ legnagyobb gócpontjává, több kellett a kezdeti ügyetlenkedésnél: például a járványügyesek évekkel ezelőtti kispadra ültetése és több Kasszandra-jóslat látszólagos semmibe vétele.
A világrend kétpólusúvá alakításán dolgozó Kína a koronavírussal küzdő országok segítésével fényezi magát, míg az egyedüli hatalmát őrizni akaró USA a járvány kitöréséért viselt felelősséget igyekszik a riválisára égetni.
A Fidesz európai parlamenti képviselője szerint vérlázító, hogy háborús helyzet van, az unió mégis 1,5 hónapot késlekedett a döntésekkel. Deutsch Tamás kitart amellett, hogy plusz pénzt egy forintot sem kapott az ország a közösségtől, a politikai világban pedig súlyosan csalódott. Holnap hasonló témákról kérdezzük a DK EP-képviselőjét, Dobrev Klárát.
A több tucatnyi, gyógyultnak hitt embert a karanténból is kiengedték. Nem biztos, hogy fertőznek.
A fővárosi fenntartású intézményben 151 fertőzöttet igazoltak, hét gondozott elhunyt.
Így is több százan haltak meg. Összesen csaknem 16 ezer halálos áldozata van a koronavírusnak az országban.
Most még indokoltak a kormányzati intézkedések, de a karantén végén el kell dönteni, hogy mit akarunk: élni vagy túlélni. Vélemény.
Kapnak védőruhát és koronavírus-tesztet is.
A belügyminisztérium húsvétra rendkívüli szigorítást rendelt el. Rómát drónok, helikopterek figyelik.
Szerintük kormány láthatóan nem érti vagy nem vallja be a válság súlyosságát, ezért a gazdaság megmentéséhez szükséges többletforrásokat sem biztosítja.
Kézfertőtlenítő gyártásával, orvosi berendezések tervezésével az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) is hadba szállt a koronavírus ellen.
A főpolgármester szerint azonnali hatállyal el kell kezdeni az ország összes idősotthonának szűrését.
Az ország szinte minden régiójában vannak már koronavírus-fertőzöttek.