Megérkezett a HTC olcsó androidos mobilja, egy igazi kriptotelefon
Újabb, kriptotermékekre fókuszáló telefonnal rukkolt ki a HTC, ezúttal a vékonyabb pénztárcájú felhasználókra gondolván.
Újabb, kriptotermékekre fókuszáló telefonnal rukkolt ki a HTC, ezúttal a vékonyabb pénztárcájú felhasználókra gondolván.
A jegybank szerint a Libra miatt csökkenhet a piaci verseny és innováció.
Rövid idő alatt több cég is arról tájékoztatta a Facebookot, hogy ígéreteikkel ellentétben mégsem vesznek részt a Libra digitális pénz megvalósításában. A projekt két kulcsfigurája is távozók közt van. Ráadásul van, aki lopással vádolja Zuckerbergéket.
A PayPal egyszer csak úgy döntött, kiszáll a Facebook Libra nevű projektjéből, és ezzel felhagy a digitális pénz fejlesztésének támogatásával. Szakértők szerint a lépés lavinát indíthat el.
Az egyik legnagyobb kalózoldal elvileg lekövethetetlen kriptovalutát is elfogad adományként. Nem túl nagy az adakozó kedv, de sok kicsi sokra mehet, különösen egy olyan ingadozó értékű pénzeszköznél, mint amilyen a Bitcoin.
Washingtonba volt hivatalos csütörtökön Mark Zuckerberg, hogy Donald Trumppal tanácskozzon. Az amerikai elnök a cég saját kriptovalutájára is kíváncsi volt.
Könnyen lehet, hogy az Európai Unióban nem vezethetik be Zuckerbergék a Facebook saját pénzét, a Librát. A francia pénzügyminiszter szerint kifejezetten kockázatos a kriptovaluta.
Alig egy hete valaki hatalmas összeget mozgatott meg bitcoin formájában.
Különös esetet vizsgál az ukrán titkosszolgálat: egy atomerőmű alkalmazottjai a munkahelyükön bányásztak kriptopénzt, ami komoly biztonsági kockázatokat vet fel.
Mi az összefüggés a blokklánc és a kriptopénzek között? Miért gondolják sokan, hogy ha a kriptopénzek el is buknak, a blokklánc mindenképp velünk marad? Kriptovaluta-sorozatunk legújabb cikkéből ez is kiderül.
Persze ezután is adózni kell, és bizonyos szabályok is vonatkoznak majd rá.
Hányan birtokolnak, és hányan fogadnak el bitcoint 2019-ben? Egyáltalán mi határozza meg az árát? Meddig juthat el az árfolyama? A hvg.hu tízrészes kriptovaluta-sorozatának újabb cikke.
Kriptovalutákkal való kereskedéshez kínálnak szoftvert.
Június közepén mutatta be a Facebook saját virtuális pénzét, a Librát. A felhasználók azonban roppant bizalmatlanok mind a kriptovalutával, mind a Facebookkal szemben. A világ befolyásos pénzügyi vezetői szintén nem bíznak a közösségi oldal üzemeltetőiben.
Steve Mnuchin amerikai pénzügyminiszter hétfőn aggodalmait fejezte ki a Facebook tervezett kriptovalutája, a Libra miatt, az amerikai kormányzat álláspontja szerint egy ilyen virtuális pénz alkalmas lehet az adóhivatal kijátszására vagy akár pénzmosásra is.
2009-es megjelenése óta a bitcoinnak még nem sikerült betörnie a mindennapokba, tömegközlekedési, és más nagyvállalatok viszont már elfogadják, a bitcoin tulajdonosok száma világszerte ötven millió körül jár, a kriptopénz piac egésze dinamikusan fejlődik. Ráadásul közel két év pangás után az árfolyam ismét emelkedik, június végén már a tízezer dolláros, lélektani határt is újra átlépte. A kriptopénzek, és a blokklánc technológia térnyerése mára megállíthatatlanná vált, ezért érdemes megismerkednünk a jelenséggel. A hvg.hu tízrészes kriptovaluta-sorozatának első cikkét olvashatják.
Komoly kár érte a Bitpoint nevű japán kriptopénz-kereskedőt és annak ügyfeleit, miután kiderült, hackerek jártak a rendszerben.
Nem csak érdeklődik a kriptovaluták iránt, véleménye is van róluk Donald Trump amerikai elnöknek. Nem mondhatnánk, hogy rajong értük.
A tervek szerint 2020-ban válna mindenki számára elérhetővé a Facebook nemrég bejelentett saját pénze, a Libra, de az amerikai politikusok szerint átfogó kockázatelemzésre lenne szükség a bevezetés előtt.
Hat kriptopénztolvajt kapcsoltak le néhány órája egy összehangolt nyomozás keretében az európai hatóságok. A banda weboldalak lemásolásával szerzett belépési adatokat a felhasználók digitális pénztárcájához.