Eliud Kipchoge megdöntötte világcsúcsát a berlini maratonon
2:01:09 az új világcsúcs.
Egyedi módját választotta a tiltakozásnak egy budapesti pedagógus. Mint írta, négygyerekes apaként nem teheti meg, hogy polgári engedetlenséggel az elbocsátását kockáztassa, de látható módon ki akarja nyilvánítani a véleményét.
Egy létező műfajról beszélünk: Walesben rendszeresen rendeznek futóversenyt emberek és lovak között. Az idei győztes: egy ember. Pedig az elmúlt négy évtizedben eddig három kivétellel mindig lovak győztek.
Jacob Kiplimo 57:31 perces új rekordja egy másodperccel jobb, mint az eddigi csúcs.
A ruha nem csupán hasonlított egy F1-es öltözékre, tényleg valódi volt.
Minden szempontból vizsgálták az átlagidő növekedésének okát, de a jelenségre egyelőre nincs válasz.
Bár az ősz beköszöntével véget ért a strandolás időszaka, és nem kell tovább görcsölnünk, hogyan lesz „beach body-nk”, a testmozgástól nem érdemes elbúcsúznunk a hűvösebb idő beköszöntével sem. Cikkünkben azt járjuk körül, hogyan vehetjük rá magunkat arra, hogy elkezdjünk mozogni, mivel lehet fenntartani a motivációt, és hogy mire jók a versenyek.
Az olimpiai maratonfutás közben egyszerűen a földre lökött jó pár palacknyi frissítőt.
Gyerekkorában elhatározta, hogy mérnök lesz és az emberiség javát fogja szolgálni. Valóra váltotta az álmát, még nincs 27 éves, és saját ötlete alapján épp egy sokak számára nagy segítséget jelentő orvostechnikai eszközt fejleszt. Ám amíg idáig eljutott, nagyon sok mindenen kellett átmennie. Thuróczy Bertalannal beszélgettünk, aki Futni, Hinni, Élni címmel írta meg nem mindennapi történetét.
A két órán belül lefutott maratoni, vagyis 42,195 kilométeres táv élettani feltételeit tárta fel az Exeteri Egyetem új kutatása.
Méghogy környezettudatos dolog a futás? Meg kell nézni, mennyi műanyag poharat dobálnak el egy versenyen. Ha minden futó csak egy másodpercet gyorsulna kilométerenként, valahányszor ezt a vádat meghallja, ki sem látszanánk az egyéni rekordokból. De valóban, a probléma létezik: nem elég zöldek a tömegsportrendezvények. A szerző maratonfutásokon szerzett tapasztalatait is megosztja.
A tolvaj nem tudta, hogy egy maratonfutó eredt a nyomába.
Megidézzük a régi-dicső Angliát, sörözünk egy cseh kisváros menzeli kocsmájában és egy szimfóniamaratonnal ünnepeljük Ludwig van Beethoven születésének 250. évfordulóját.
Igor Levit német-orosz zongoraművész majdnem 16 óra játék után befejezte 20 órásra tervezett online zongoramaratonját.
Elisha Nochomovitz a 7 méteres balkonon teljesítette a távot. Dél-Afrikában követik a példáját.
A tavalyi prágai maraton résztvevői 70 százalékánál találtak szív- és veseproblémát a célba érkezés után cseh kutatók.
Egy brit kutatás szerint a maratonokon való részvétel jelentősen csökkenti az érrendszer öregedését. Az erről szóló tanulmányt a British Heart Foundation (BHF) tette közzé a Journal of the American College of Cardiology című szaklapban.
Egészen elképesztő sporteredményekkel volt tele ez az év. Milák Kristóf az amerikai úszólegenda, Michael Phelps világcsúcsát adta át a múltnak. A Győr női kézilabdacsapata vesztes meccs nélkül győzött a bajnokságban és a Bajnokok Ligáját is így hozta le. A Juventus sorozatban nyolcadszor nyerte meg a Serie A-t. Az amerikaifocista Tom Brady hatszoros Super Bowl-győztes, a tornász Simone Biles huszonkét évesen 19-szeres világbajnok lett... valamennyi csúcs döbbenetes elkötelezettségről, alázatról és küzdeni tudásról árulkodik. Akadt azonban három, még ezeknél is őrültebb rekord, teljesítőik lettek nálunk az év sportemberei.
Az eddigi terv az volt, hogy reggel hatkor legyen a rajt, de még ennél is előbbre hoznák.
A kenyai Brigid Kosgei 2:14:04 óra alatt teljesítette a vasárnapi chicagói maratont, ezzel megdöntötte a klasszikus táv 2003-as női világcsúcsát.