Mexikó elfogadta Trump új menekültügyi intézkedéscsomagját
Az amerikai kormány úgy alakíthatja át a menekültügyi rendszert, hogy a menedékkérőknek Mexikóban kelljen kivárniuk kérelmük elbírálását.
Az amerikai kormány úgy alakíthatja át a menekültügyi rendszert, hogy a menedékkérőknek Mexikóban kelljen kivárniuk kérelmük elbírálását.
Összesen négy menedékkérelmet fogadtak el, mióta életbe lépett a Stop Soros, köztük a szökött macedón miniszterelnökét. Az nem derült ki, hogy Nikola Gruevszkit milyen indoklással engedték be az országba.
Rádióinterjút adott a magyar miniszterelnök. Szerinte Gruevszki nélkül nem lehetett volna megvédeni a magyar határt. Az emberek pedig nem szamarak, mondta a kormányfő, tudják, mi történik körülöttük.
A jogvédő szervezet szerint az Európai Unió elszigetelési politikája csupán súlyosbítja a menedékkérők helyzetét.
Az "idegenrendészeti szerv" jövő júliustól állna fel.
A legkisebb problémának a szegénységet tartják a megkérdezettek a Medián friss felmérése szerint.
Csaknem három hónapja hatályba lépett a menekülteket segítő civil szervezeteket megadóztató törvény, az elviekben érintettek azonban még egy fillért nem fizettek. Az adóhivatal tanácstalan.
A változások azokat érintik, akiknek elutasították a menekültkérelmét.
Január elsejétől nem lenne több befogadó intézmény az országban, új szervezeti formában működhet a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal.
Illegális migránsokra vadásztak, csak a tolvaj miniszterelnök lépett meg előlük.
Azt vizsgálta volna az ENSZ-küldöttség, hogy miként érvényesülnek a fogvatartott menedékkérők jogai, de nem engedték be őket a hatóságok a tranzitzónákba, ezért felfüggesztették a hivatalos látogatásukat.
Az ENSZ menekültügyi részlege bocsátja ki a kártyákat, Soros Györgynek semmi köze hozzá, a szervezet pedig már hónapokkal ezelőtt bejelentette a programot több olyan fórumon is, ahol fideszes politikusok is értesülhettek róla, a kormányzat mégis a nemzetbiztonsági bizottsággal akarja kivizsgáltatni az ügyet.
A menekülteket és integrálásukat segítő globális megállapodást decemberben fogadnák el. Magyarország már kilépett az egyezményből az elfogadási folyamat közben, ahogy az USA, Ausztrália és Ausztria is.
Egy elkötelezett keresztény közösség hírlevelében szerepelt volna egy olasz menekültsegítő nő története, de a magyar változatba inkább egy másik, politikailag semleges esetet választottak. Ennek ellenére úgy évlik, nagy a baj, ha ma keresztények körében nem lehet nyugodt szívvel leírni a menekült szót.
Isaac Peralta egyike azoknak a hondurasi menekülteknek, akik útra keltek, hogy Mexikón keresztül elérjék az Egyesült Államokat. Peraltának gondja van a lábával, mozgásában korlátozott, de nem tudja, hogy pontosan mi a baja, mert országában nem foglalkoztak a betegségével.
Több millió euróval járul hozzá Magyarország Törökország menekültügyi forrásaihoz. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny legfrissebb számában jelent meg.
Az emberi erőforrások minisztere beszédet tartott az egészségügyi és oktatási díjak átadásán, amelyben nem kisebbeket álított, minthogy a magyar kultúra hagyománya a megértés és a menekülők segítése.
Ha az elnök nemzeti érdekre hivatkozik, teljesen megtilthatja a déli határon a menekültek belépését.
A nyár végén a bevándorlási különadó miatt azonnali hatállyal felfüggesztették a CEU-n a regisztrált menekülteknek és menedékjogot kérőknek meghirdetett OLIve oktatási programot. Most, amikor a kormány Bécsig űzné az egyetemet, bejelentették, újraindul a program.
Az Európai Bizottság és az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága több tízezer névtelen bankkártyát osztott ki a migránsok között. Ez az, amit napok óta tolnak a Fidesz politikusai. A program évek óta létezik, a magyar kormány is tud róla.