#MSZP

Gyurcsány: "Kedden kimegyünk az utcára és ott is maradunk"

Folyamatos tüntetést jelentett be Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke az Alkotmány utcába. A Sargentini-jelentés után összehívott nagy, közös baloldali demonstráció nem mozgatott meg sok embert, Gyurcsány saját becslése szerint 3-4 ezren jelenhettek meg. A hangulat is inkább lagymatag volt. Az MSZP és a Párbeszéd már az Európai Parlamenti választásra hangol.


















Mese a parlamentből: A hét ellenzéki törpe és a fess Gyurcsány herceg

Szél Bernadett, az LMP társelnöke lemondásával végigdőlt a dominó: csaknem az összes, parlamentbe jutó párt vezetést váltott, a Jobbik pedig még hasadni is kezdett. A reményeiket bőven alulmúló szereplés után egyedül Gyurcsány Ferenc megpuccsolása nem került szóba, ami nem is csoda: ő maga a DK.