Kálmán Olgával is tárgyaltak, biztosan távozik a HírTV-től
Sajtóhírek szerint még a szerda délelőtti állománygyűlés előtt felmondtak az Egyenesen műsorvezetőjének.
Sajtóhírek szerint még a szerda délelőtti állománygyűlés előtt felmondtak az Egyenesen műsorvezetőjének.
Nagy átalakulás előtt a csatorna, érkezik az új vezetés.
A Jobbik-közeli online csatorna szerda reggel szűkszavú videóval búcsúzott a Facebookon. Nem sokkal később a csatornát működtető Kiegyensúlyozott Médiáért Alapítvány azt írta: szó sincs ilyesmiről.
A HírTV-nél a portaszolgálatot már éjszaka lecserélték, szerda reggel tízre pedig megérkezett Nyerges Zsolt tulaj és a csatorna most visszatérő ex-vezére, a kormánypárti média egyik prófétája, Liszkay Gábor is. Ő itt hivatalosan médiatanácsadó lesz, a menedzsmentet délelőtt mutatják be. Műsorok és műsorkészítők sorsa dől el, így távozik Kálmán Olga, Csintalan Sándor, veszélyben a Célpont és a Riasztás. Az új stáb egy része állítólag az Echo TV-től érkezik. Kövesse az eseményeket folyamatosan bővülő cikkünkben.
A rendszerváltás óta eltelt időben volt több médiaháború, de olyat most láttunk először, hogy egy térfélen belül folytassanak ádáz küzdelmet. Már a felek meghatározása is nehéz: ki volt áruló, és ki volt a csicska? Az viszont biztos, hogy Orbán a győztes, a legnagyobb vesztes pedig a független média. Megpróbáltuk felvázolni, hova jutottak a szereplők 2015 óta, és mi a jövő.
Szentgotthárdon és Egerben szerzett meg honlapokat. Célkeresztben Szombathely és Debrecen.
Indulásakor a főszerkesztője is kételkedett a sikerben, de most már sokkal bizakodóbb: két hónapon túl, heti 6500 átlagos eladott példánnyal áll a Magyar Hang, a Magyar Nemzet újságíróiból alakult hetilap. Ennek viszont még a duplájára lenne szükség ahhoz, hogy a munkatársak normális fizetést is kapjanak. A kormány médiabirodalmának ellenszelében egyesével kellene meggyőzni az embereket.
Megtörtént az átadás-átvétel az egykori Simicska-birodalomban, az Orbán Viktorral összevesző oligarcha a GVH-döntés után átadja értékeit Nyerges Zsoltnak. Az ékkőnek és nagy becsben tartott Hír Tv-nél azt mondták, az esetleges bezárásról csak politikai pletykák keringenek, de a csatornánál az őszi műsorstruktúra alapján dolgoznak tovább.
Wisinger István a legismertebb tévés személyiségek egyike volt a Kádár-korszakban. Volt egy illúziója a BBC szintjére emelt szabad Magyar Televízióról. Képesnek érezte magát arra, hogy ennek felépítésében vezető szerepet vigyen. Az illúziók elvesztek. Amióta 2000-ben "leépítették", tanít, könyveket ír, és elborzadva nézi, mivé lett a Magyar Televízió. Interjú.
Az Orbán-rendszerben a maffialogika érvényesül, az árulóknak nincs helyük a családban, konszolidáció nem létezik. A Heti Válasz csődvédelmet kér, a Hír TV vezetője hamarosan távozhat. A Simicska-birodalom bukásáról szóló HVG-összeállítás második részét olvashatják.
Mit szólna a főnöke, ha hetekig (hónapokig) nem válaszolna a leveleire? Mivel járna, ha nem reagálna egy hivataltól/hatóságtól érkező megkeresésre? Na, és milyen következménye van, ha egy minisztérium nem válaszol egy újságíró kérdéseire? A tőlünk nyugatra elképzelhetetlen helyzet még az adatvédelmi biztos szerint sincs rendben.
A Heti Válasz megszűnésével eltűnt a nyomtatott sajtó a konzervatív jobboldalon, ahol megengedhető volt a kritikai hang is. De kinek a felelőssége mindez? Ez a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja.
Magyarországon gyakorlatilag nincs már olyan ember, aki dolgozóként vagy ügyfélként ne lenne kapcsolatban valamelyik Mészáros-céggel. A tojásrántottától az áramfogyasztáson át az olvasnivalóig az élet egyre több területén milliók számára megkerülhetetlen Orbán Viktor kormányfő barátja.
Nem mérik tovább az olvasottságot a Ripostnál, igaz, nincsenek is nagyon rászorulva, amíg a hirdetési bevételek majdnem fele az államtól érkezik.
Elköltötte a Tv2 az árbevételét, így nagy mínuszba került, míg az RTL-nél sikerült pozitív mérleggel zárni az évet.
Szinte kivétel nélkül nagy profitot termeltek a kormányhoz hű médiacégek. Az állam pumpálja a közpénzt a hirdetésekbe, így aztán torzul a piac, de mindenhova eljut a kormányzati reklám, a hatalom kedvenc vállalkozói pedig nagyot nyernek.
Már az egy évvel korábbi 770 milliós veszteség is nagy volt a Hír TV-nél, de ezt sikerült majdnem megduplázni.
Őfelsége újságíróinak jár a jutalom – ezzel kecsegteti a sajtómunkásokat a Figyelő, amely az újságírói kamara ötletéről ír. Bár lehet, sok adófizető érti ezt majd úgy, hogy a fideszes médiagépezet leghűségesebb munkatársainak is ők fizethetik a jövőben az extra javadalmazást.
Egy évvel korábban még 2,4 milliárdos mínuszt termelt a Mediaworks, most viszont 4,3 milliárd forint a nyereség.