Nemcsak a környezetnek, de magunknak is árthatunk a műanyag mosogatószivacsokkal
Csak Európában évente több milliárd műanyag mosogatószivacs kerül a szemétbe, amelyeket ráadásul vegyi anyagokkal is kezelnek.
Csak Európában évente több milliárd műanyag mosogatószivacs kerül a szemétbe, amelyeket ráadásul vegyi anyagokkal is kezelnek.
Az Electrolux új porszívójának műanyag borítása és egyes alkatrészei háztartási elektronikai eszközök használt elemeiből, így hajszárítók, porszívók, számítógépek tartozékaiból készültek. A vállalat szerint ez az első porszívó a világon, ami teljes egészében újrahasznosított anyagokból készült.
Belga mérnökök megalkottak egy óriásporszívót, amellyel több millió darab, kézzel nem begyűjthető műanyaghulladékot akarnak eltávolítani egy környezetvédelmi területről Antwerpen térségében.
Az ország azt szeretné elérni, hogy 2030-ra ne keletkezzen egyáltalán műanyaghulladék.
A legégetőbb környezeti problémák egyike az élővizek műanyagszennyezése, a hamburgi Fraunhofer Tengeri Szállítmányozási és Szolgáltatási Központban pedig erre találtak egy automatizált megoldást.
Az eddigi kezdeményezések nem értek túl sokat és a jelenlegi, valamint a tervezett szabályozásokkal is csak hét százalékkal lenne kevesebb a műanyaghulladék a vizekben.
A bolygó bizonyos pontjai szinte fuldokolnak a rengeteg műanyagtól. London folyója az egyik leginkább szennyezett terület brit kutatók szerint.
Folyamatosan csökken a műanyag-újrahasznosítás aránya Magyarországon, az Európai Unióban utolsók vagyunk ezen a téren.
Évszázados hagyományt gondoltak újra a PET Kupa szervezői. A céljuk az, hogy jó példát mutassanak más országoknak is a hulladék helybeni hasznosítására.
Kisebb vízi hajsza után tudták csak utolérni a rémült bocsot.
A Greenpeace Magyarország szerint a kormány negyedmillió embert hagyott cserben azzal, hogy visszavonta saját, az egyszer használatos műanyagok tilalmáról szóló törvényjavaslatát. A környezetvédelmi szervezet a Karmelita kolostor falára vetített szavakkal üzent a döntéshozóknak.
Sokkal több hulladék halmozódik fel azoknál az állatoknál, amelyek ritkábban építik újra szűkebb lakóhelyüket, állítja egy friss kutatás.
A Cardiffi Egyetem szakértői első alkalommal dolgoztak ki egy olyan módszert, amellyel megbecsülhető, hogy a különböző állatfajok mekkora műanyagokat nyelhetnek le.
Évente több mint 91 ezer tonna hulladékkal lehet kevesebb.
További jelentős lépéseket tesz a sportóriás a fenntarthatóbbá válásban.
Egyelőre 350 kiló műanyagot váltanak ki így.