Irán újabb műholdat bocsát fel a világűrbe
A Zafar elsőként Szulejmáni képét fogja sugározni.
A Zafar elsőként Szulejmáni képét fogja sugározni.
A OneWeb összesen 672 műholdat akar fellőni. Az eszközök egy csoportját szállító hordozórakéta pénteken startolt a bajkonuri űrrepülőtérről.
Egy amatőr csillagász nemrég különös jelenségre lett figyelmes: az egyik orosz műhold szinte teljesen rátapadt egy amerikai szatellitre.
A már nem működő űreszközök között mindössze 47 méter volt, amikor elhaladtak egymás mellett.
A LeoLabs űrszemét-figyelő csoport szerint január 30-án veszélyesen közel kerül egymáshoz két régi műhold.
Gyorsan biztonságos helyre kellene vinni egy televíziós műholdat, mert az elromlott akkumulátorai miatt idő előtt szétrobbanhat.
Továbbra sem tudni, mikorra sikerül megfékezni a szeptember óta tomboló ausztrál bozóttüzet, de az biztos, hogy a füstje már Dél-Amerikát is elérte.
Folytatódik a SpaceX űrinternet-projektje, amely végére összesen 42 ezer műholdat szeretnének pályára állítani a Föld körül.
A SpaceX internetet sugárzó műholdjait lehetett látni többek közt a magyar égbolton is december 26-án este. A jelenséget többen megörökítették.
A SpaceX internetet sugárzó műholdjai húztak át a karácsonyi égbolton – írja az Időkép.
Hogy a szolgáltatóktól minél függetlenebb legyen, saját műhold-technológia fejlesztésébe kezdett az Apple – értesült a Bloomberg. A korábban Steve Jobs által is dédelgetett ötlet megvalósítása az iPhone-okon is segíthet.
Az Európai Űrügynökség egy olyan missziót tervez, amelynek keretében űrszemetet távolítanak el Föld körüli pályáról. Nem az összeset szedik össze, most csak egy darabért mennek.
A kis eszközök december 6-án startoltak Új-Zélandról.
Fejes Zsolt amatőr csillagász vasárnap hajnalban örökítette meg, ahogy a SpaceX StarLink-rendszerének néhány műholdja áthalad az éjszakai égbolton.
Ha a vállalatok, ahogy most tervezik, még több műholdat állítanak pályára, nem sokáig gyönyörködhetünk a csillagokban. Márpedig “az égbolt nem eladó” – véli az Amerikában is hírnevet szerzett magyar csillagász, Bakos Gáspár Áron.
Fejes Zsolt amatőr csillagász látványos módon szemlélteti a műholdak okozta fényszennyezést. A jelenség miatt a Starlink eszközei is felelősek, pedig csak pár darab kering odafent. Egyelőre.
Nem örülnek a csillagászok, hogy a SpaceX műholdakat állít pályára, az eszközök ugyanis bezavarnak az észlelésekbe. Eddig 120 ment fel, Muskék ennél sokkal többel, 42 ezerrel terveznek.
A NASA Terra nevű műholdja látványos fotót készített arról, mi maradt a kaliforniai tűzvész után.
Eredetileg október 31-ig maradt volna 20 kilométeres magasságban a Samsung és a Raven Industries közös szerkezete, de a projekt néhány nap után véget ért.