Lenyűgöző videó készült a Nap elmúlt 10 évéről
425 millió fotóból állt össze az a timelapse videó, amelyen a Naprendszer központi csillaga látható.
425 millió fotóból állt össze az a timelapse videó, amelyen a Naprendszer központi csillaga látható.
Kedden sikeresen startolt el a kínai BeiDou navigációs rendszer utolsó műholdját szállító rakéta, így hamarosan a 35. műhold is a helyére kerül a rendszerben.
A Spektr-RG nevű, német–orosz fejlesztésű műhold hat hónapon át pásztázta a világegyetemet, az összegyűjtött adatokat pedig most gyúrták egybe a tudósok.
Végre ahhoz a fázisához érkezett a SpaceX űrvállalat műholdasinternet-projektje, amelyet sokan vártak. Annyi Starlink-műhold van már odafönt, hogy megkezdődhet a szolgáltatás tesztelése.
A műegyetemi fejlesztésű zsebműhold eddig már 2000 mérést készített.
Május 29-én 20 ezer tonna olaj ömlött az Ambarnaja folyó vizébe egy orosz hőerőműből. Az ökológiai katasztrófát az Európai Űrügynökség (ESA) műholdjai is látták, és látják most is.
Túl vagyunk a Starlink nyolcadik misszióján. Az újabb felbocsátás során 60 műholdat állított alacsony Föld körüli pályára a SpaceX.
Donald Trump amerikai elnök szerint az űr lesz a következő évtizedek legfontosabb harctere, így aztán megfelelő eszközökkel kell ellátni a részleget, amely kimondottan ilyen bonyodalmakkal foglalkozik majd.
A leicesteri űrközpont munkatársa szerint igen nagy rá az esély, hogy a Starlink-műholdakat a héten több alkalommal is látni lehet az esti égbolton.
Az Intelsat 901 igen régi műhold, de egy másiknak hála öt évig még biztosan nem lesz vele gond.
Az ország más részein is látni lehetett a hétvégén az ingyenes internetet biztosító Starlink-eszközöket.
Egy rakétáról van szó, amelyet kimondottan műholdak megsemmisítésére fejlesztettek ki.
A helyi katasztrófavédelem mellett a NASA is követi a csernobili tiltott övezetben elszabadult erdőtüzet. Az űrügynökség Aqua nevű műholdján keresztül tájékozódik a helyzetről.
Január 1-je óta jelentős mértékben visszaesett a nitrogén-dioxid-kibocsátás Olaszországban.
Elon Musk, a SpaceX vezére egy amerikai konferencián fontos információkat árult el az űrinternet-projektről, a StarLinkről.
A brit Sen vállalat öt darab mikroműholdat állítana Föld körüli pályára, majd az azokra szerelt kamerákkal közvetítenék a Földön zajló eseményeket.
Az ATL–1 és SMOG–P nevű eszközök is úgy működnek, ahogy kell, folyamatosan új adatokkal szolgálnak. Küldetésük tehát remek ütemben halad.
A nemrég felállított amerikai űrhaderő folyamatosan figyelemmel kíséri az USA 245 nevű műholdat követő két orosz szatellit mozgását.
Nem sikerült Föld körüli pályára állítani a saját fejlesztésű iráni műholdat - ismerte el vasárnap egy katonai forrás a televízióban.