Életeket menthet: rájöttek, hogyan lehet újraélesztés nélkül átültetni a szívet
Amerikai kutatók egy speciális eljárással tartósították az emberi szívet, így az etikai aggályok nélkül vált átültethetővé.
Amerikai kutatók egy speciális eljárással tartósították az emberi szívet, így az etikai aggályok nélkül vált átültethetővé.
Az amerikai székhelyű, indiai, SS Innovations nevű cég robotsebészeti rendszere, az SSi Mantra 3 segítségével sikerült megműteni egy olyan beteget, aki születése óta pitvarsövényhiánnyal küzdött.
Az orvosoknak eddig ki kellett vágniuk egy darabot abból a kóros sejtszaporulatból, amelyről meg akarták tudni, hogy jó- vagy rosszindulatú-e. Brit kutatók most egy úttörő megoldással tennék ezt elviselhetőbbé.
Siddarth Nandyala alkalmazása a mesterséges intelligencia segítségével hallgatja meg az ember szívverését, majd ad eredményt a lehetséges betegségekre vonatkozóan.
Amerikai kutatók egy érzékelővel ellátott speciális fogselymet készítettek, ami képes kimutatni a nyálból az ember kortizol szintjét – ami a stressz mértékére utal. Ha átalakítják, a rák kimutatására is alkalmas lehet.
Japán kutatók olyan rendszert fejlesztettek, ami pontosan úgy látja a véráramot, mint a közlekedési kamerák az utakat. A jövőben életeket menthetnek a megoldással, és az egyéni terápiák is hatékonyabbak lehetnek.
A Jeruzsálemi Héber Egyetem kutatói szerint még a mostani legjobb teszteket is túlszárnyalja az az új fejlesztés, ami két biomarkert figyel a Parkinson-kórral kapcsolatban.
Miközben a Fram2 küldetés űrhajósai 28 000 km/h sebességgel száguldottak a Föld körül, a legénység röntgenfelvételeket készített. Kiderült, a technológiát tökéletesen lehet alkalmazni az űrben is.
Amerikai kutatók szerint óriási potenciál van a mesterséges intelligencia mentálhigiénés terápiás alkalmazásában, a technológia ugyanakkor még mindig veszélyeket rejt magában.
Az Emirates járataira érkező új telemedicinás-távorvoslós rendszer szó szerint életmentő lehet utasrosszullét esetén.
Amerikai kutatók olyan mesterséges intelligenciát fejlesztenek, ami több különböző adat együttes elemzése alapján jelez, ha valakinél szív- és érrendszeri megbetegedés lehet kialakulóban.
Sokféle egészségügyi problémát kimutat, de igen körülményesen használható eljárás az EEG-vizsgálat. Egy amerikai módszerrel sokkal egyszerűbbé válhat ez a fajta diagnosztika.
Grafénból készült, atomnyi vastagságú chipet fejlesztett egy nemzetközi kutatócsapat, amit most először ültetnek majd be egy agydaganattal küzdő emberbe. Ha beválik, az epileisziáról és a stroke utáni agyi működésről is többet lehet majd megtudni.
Kanadai kutatók egy hangalapú diagnosztikai eszközt fejlesztenek, hogy azok is meg tudják mérni a vérnyomásukat, akiknek ez a hagyományos módszerekkel nem kényelmes vagy nem is kivitelezhető.
Az 1956-os forradalom után ösztöndíjjal került Ausztráliába Bérci György, aki előtte csak a szerencsének köszönhetően élte túl a holokausztot. 1969-től haláláig Los Angelesben dolgozott.
A Google egy indiai startup céggel összeállva szeretné elérni, hogy a felhasználók mobilján is ott legyen az új diagnosztikai eszköze. A rendszer a telefon mikrofonja segítségével füleli, milyen hangokat ad ki az illető.
Az Egyesült Királyság tudósai egyelőre maguk sem tudják, milyen eredményt hozhat, hogy a mesterséges intelligenciával kerestetik a demencia kialakulására utaló jeleket. Abban viszont biztosak, hogy nagyon komoly lehetőséget jelent, hogy ekkora adatkészlettel dolgozhatnak.
Svájci és hongkongi kutatók közös munkájának köszönhetően a világon először végeztek el mágneses endoszkópos beavatkozást egy robotsebész segítségével, nagy távolságból.
Svéd kutatóknak sikerült megoldaniuk két problémát: össze tudták zsugorítani az agyi implantátumhoz tartozó vezetékeket, és elérték, hogy azok ne korrodálódjanak. Az elsődleges laboratóriumi tesztek ígéretes eredményre jutottak.
Amerikai kutatók újfajta műtéti eljárást fejlesztettek ki, aminek köszönhetően egy algoritmus képes kiolvasni a lábizmokból érkező jeleket, majd azt a bionikus láb mozgatásához konvertálja át.