Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A nevében a szép emlékű életmentő kutyát is megidéző magyar startup egyelőre csak Bukarestben működik, de még idén betennék a lábukat több másik román nagyvárosba is.
Márciustól Romániában is működik a Munch nevű magyar ételmentő startup. Az alkalmazás egyelőre Bukarestben érhető el, de a cég idei tervei között szerepel, hogy több más román nagyvárosban is beindítja a szolgáltatását.
A Munch így már négy országban van jelen, miután még 2022-ben bekebelezték a cseh alapítású Nesnezenót, és így a hazai pálya után megvetették a lábukat Csehországban és Szlovákiában is.
A Munch-csal a vendéglátásban elkészített, de el nem fogyott ételcsomagokat lehet igényelni, így azok nem a kukában végzik.
Az Európai Unió statisztikái szerint Romániában évente nagyjából 2,2 millió tonna élelmiszert dobnak ki. Az élelmiszerhulladék nagyjából a 30 százaléka keletkezik a vendéglátásban.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
Ismeretlen tettes ellen folytatnak nyomozást.