Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Biotechnológiai startupok állnak sorba azért, hogy béreljenek egy apró labort a bostoni LabCentralnál, a világ első közösségi laboratóriumában. Aki bekerül, jó úton jár a siker, például a dollármilliárdos üzleti szerződések felé.
Mindenki hallott már közösségi irodákról, ahol kisebb cégek bérelhetnek maguknak helyet, akár csak néhány napra vagy órára. Közösségi laboratóriumról talán kevesebben: ilyen hely a Bostonban található LabCentral, amelyet egy német orvos, Johannes Fruehauf alapított 2013-ban.
Az 5 millió dolláros kezdőtőkét Massachusetts állam nyújtotta egy 1 milliárd dolláros technológiai innovációs alapból, ebből rendezték be a Main Street 700. alatti első, 2,5 ezer négyzetméteres „irodaházat”, amely 25 induló biotechnológiai vállalatnak biztosított helyet.
Utólag azt mondták, hogy megtérülés szempontjából ez volt az állam legjobban elköltött 5 millió dollárja
– mondja Fruehauf egy újságíróknak szervezett találkozón.
A LabCentral azóta többemeletes, hatezer négyzetméteres komplexummá nőtte ki magát, és 65-70 csapatnak tud helyet adni. A vállalatok választhatnak kisebb vagy nagyobb „fülkék”, azaz laborok közül, de a legnagyobbak is legfeljebb 10 embert tudnak befogadni. A szolgáltatás elsődlegesen egyetemi oktatókat, kutatókat, orvosokat és hallgatókat céloz meg, akiknek van egy jó ötletük, felfedezésük a biológia, a kémia vagy az orvoslás területén.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.