Az Apple azt tervezi, csak szemüvegen keresztül lehetne látni az iPhone kijelzőjét
Az Apple egy újonnan felfedezett szabadalmi terve szerint a cég egy speciális biztonsági funkciót építene az iPhone-ba.
Az Apple egy újonnan felfedezett szabadalmi terve szerint a cég egy speciális biztonsági funkciót építene az iPhone-ba.
Egy új szabadalmi terv alapján az okosórájánál alkalmazott szenzorokat laptopjaiba is belerakná az Apple. Egész konkrétan a MacBook Pro tenyértámasza környékén lenne egy (vagy több érzékelő), ami elemezhetné a felhasználó egészségi állapotát.
Részlegesen ugyan nyert egy perben az Apple egy úgynevezett szabadalmi troll ellen, de a felperes bulldogként kapaszkodna a cupertinói cégbe, hogy sok milliárd dollárt sajtoljon ki tőle.
Bejegyezték a Dabus nevű mesterséges intelligencia nevére annak a találmánynak a szabadalmi jogát, amit a gép alkotott meg. A döntés új távlatokat nyithat a szabadalmi jogok bejegyzésében.
A dél-koreai cég különleges eszköze alapból egy képernyővel dolgozik, de ha kell, két másikat is kaphat.
A lazításnak vonatkoznia kell az oltásokra, a kezelésekre, a diagnosztizáláshoz és a védekezéshez szükséges eszközökre, valamint a gyártásukhoz szükséges anyagokra és összetevőkre is.
Az európai politikusok egyik része szerint a világ átoltottságát az oltóanyagok gyártásának további gyorsításával és a felajánlások megnövelésével, másik része szerint pedig a vakcinák szabadalmi jogainak felfüggesztésével lehetne elérni. Két hete az Egyesült Államok bejelentette, hogy támogatja a Covid–19 elleni vakcinák szabadalmi oltalmára vonatkozó mentesség bevezetését.
Többek szerint is ezek a szabadalmak okozzák a vakcinahiányt a világon, de a gyógyszercégek mellett Németország sem akar ilyet.
Lemondanának a vakcinák szellemi tulajdonjogáról, hogy az egész világot hamarabb be lehessen oltani. Ez viszont nem ennyire egyszerű, számtalan tényező hátráltatná a vakcinagyártás gyors elterjedését.
Feltalálnia, fejlesztenie szabad, de szabadalmat nem kaphat. A mesterséges intelligenciáról (MI) van szó, és jogi szakértők máris erősen foglalkoznak azzal, hogy hamarosan a szabályok módosítására lehet szükség.
Az Apple új szabadalmi terve a billentyűzetre vonatkozik, de az egész laptop méretére hatással lehet.
A Canon érintőpanelre cserélné az objektívek forgatható elemeit, hogy azzal állítsuk be a megfelelő élességet és zoomot.
A jelek szerint az Apple szeretné, ha a virtuális valóság használata az eddigieknél sokkal kényelmesebb lenne.
Tovább próbálkozik az Apple, hogy lecserélje a klasszikus billentyűzetet, és valami újat alkosson helyette. A cég egy januárban előkerült szabadalmi terve szerint a billentyűket kijelzők váltanák fel.
A Samsung nemrég nyújtotta be az amerikai szabadalmi hivatalhoz azokat a terveket, amelyekből kiolvasható, miként rejtenék el a mobiljaikon az előlapi kamerát.
Bár a kínai Oppo cégnek nincsen még összehajtható telefonja a piacon, azonban egyre másra szabadalmaztat újszerű ötleteket ebben a témakörben. Egyik elképzelése blokkokból felépülő telefonról szól.
Az előző generációhoz hasonlóan a PlayStation 5-ből sem csak egyetlen verzió kerül a boltokba – legalábbis ezt erősíti egy napvilágra került szabadalom.
Az Amazon egy speciális megoldással adna hozzá egy rejtett jelet a tartalmaihoz, hogy ha azt valaki ellopja, azonnal vissza lehessen követni, hogy ki volt.