A szankciók tönkreteszik az orosz hadiipart
Nemcsak leszerepeltek, de nincs is miből új gépeket gyártani.
Nemcsak leszerepeltek, de nincs is miből új gépeket gyártani.
Rekordgyorsasággal, mindössze három nap alatt döntöttek az uniós tagállamok követei a Teheránnal szembeni korlátozó intézkedésekről.
Adatok bizonyítják, hogy mélyen értinti az orosz gazdaságot azok a szankciók, amelyek célja éppen Ukrajna bombázásának megállítása, nem mellesleg a magyar kormány támogatásával - közölte az EU.
A miniszterelnök az Európai Bizottság új javaslatait véleményezte, amelyek az energiaárak mérséklését és az ellátás biztonságát kívánják garantálni.
Hoszein Amirabdollahián szerint ráadásul az emberi jogok megsértése miatt meghozott korlátozásokat az EU "félrevezető információk" alapján élesítette.
Hétfőtől ismét letölthető az Apple-készülékekre a VKontakte és a Mail.Ru. Az internetes szolgáltatások tulajdonosai elleni szankciókat saját hatáskörében oldotta fel az amerikai technológiai vállalat.
Tizenegy embert és négy szervezetet vettek fel a szankciós listára Mahsza Amini halála és az emiatt kirobbant tüntetések erőszakos leverése miatt. A korlátozó intézkedések uniós beutazási tilalomból és az unió területén lévő vagyoni eszközök befagyasztásából állnak.
Az ukrajnai háború miatt orosz piaci szereplők és az orosz gazdasággal szemben elfogadott szankciókat nem az Európai Bizottság, hanem a tagállamok, így Magyarország kormánya hagyták jóvá – hívta fel a figyelmet Thierry Breton, a bizottság belső piacért felelős tagja, aki budapesti tárgyalásai után találkozott újságírókkal, köztük a hvg.hu tudósítójával. A francia politikus beszélt arról is, hogy állnak a tárgyalások az energiapiac normalizálásával kapcsolatban, és hogy mi a célja a médiapiac egységes uniós szabályozására tett javaslatnak.
Szijjártó Péter elmondta, támogatta, hogy az Európai Békekeretből újabb összegeket fordítsanak halált hozó fegyverek vásárlására, az ukrán katonai kiképzőmisszó kapcsán azonban konstruktívan tartózkodott.
Teherán bírálta az Európai Uniót az iráni tüntetésekkel kapcsolatos brüsszeli álláspont miatt. Azzal fenyeget, hogy az esetleges uniós szankciókat megtorolja.
Újfajta módon reklámozzák a nemzeti konzultációt.
Miután Magyarország megszavazta az összes Oroszországgal szembeni szankciós csomagot, most megtámadja azokat. Még az olyan intézkedéseket is, amelyek nem is léteznek. Az EUrologus gyorselemzése a nemzeti konzultációról.
Elrajtolt a tizenegyedik nemzeti konzultációnak keresztelt előadás, amelyben a kormány gálánsan megadja a lehetőséget hű választóinak, hogy megsimogassák a buksiját. Haszna sosem volt, mert akármit pakol Orbán a hátizsákjába, Brüsszelben pontosan tudják, hogy népfelhatalmazás címszó alatt autoriter rendszere lenyomatát viszi magával. Az idei kérdések is jól mutatják: gyakorlatilag egy lépésre vagyunk attól, hogy a következő konzultáció arról szóljon, csatlakozzunk-e Oroszországhoz.
Hét kérdésre várja a kormány a választ. Az eddigi tapasztalatok szerint bár gyakorlati hasznuk nincs, a konzultációk drágák – várhatóan most sem lesz ez másként.
A külgazdasági és külügyminiszter az orosz energiapiaci cégek felsővezetésével ült egy színpadra Moszkvában, ahol ugyan háborúnak nevezte a háborút, de nem tett szemrehányást az oroszoknak, csak azt hangsúlyozta, hogy a magyaroknak a legfontosabb saját maguk.
Annak ellenére, hogy csak hétfőn 84-et használtak el, makacsul tartja magát az az elképzelés, hogy Moszkva egyre szűkösebben áll rakétákból.
A miniszterelnök győzelmi jelentést adott az eseményről, amelyen kifütyülték.
Az elektronikai cikkeket fegyvergyártásra is fel lehet használni.
Az Unreal Engine és a Unity keveréke lett volna az a videójáték-fejlesztéshez kitalált motor, ami az orosz digitalizációs törekvések egyik ékkövének számított. De úgy tűnik, semmi sem lesz belőle.
Nyugati diplomaták és politikusok nyilatkoztak a Politicónak a magyar miniszterelnök „kétarcú politikájával” kapcsolatban.