#Székelyföld

Már nem Székelyföld része a Békás-szoros

Közel tíz évi pereskedést zárt le a moldvai felek javára meghozott, csütörtökön kimondott jogerős ítéletével a Ploiesti-i Táblabíróság. Az ügy székelyföldi Gyergyószentmiklós és a moldvai Almásmező (Bicaz Chei) határvitája volt, amely lényegében a Békás-szoros hovatartozásáról szólt.








Határon túli magyarok – jogukban áll hallgatni

Tömegével kell szembenézniük nap mint nap a határon túli magyaroknak, ha a nyelvüket vagy a nemzeti jelképeiket szeretnék használni. Az önkormányzati, közigazgatási és iskolaépületek magyar feliratai miatt például több mint száz per van folyamatban. A csütörtökön megjelent HVG-ben részletesen olvashatnak arról: Erdélyben például úton-útfélen feljelentik azokat az önkormányzatokat vagy szervezeteket, amelyek a magyar piros-fehér-zöld lobogót használják.







25 milliárdot ad a kormány székelyföldi nagyberuházásokra

Első lépésben a nagyberuházásokat támogatja és 25 milliárd forintból gazdálkodik 2019-ben a székelyföldi gazdaságfejlesztési program – közölte kedden a Krónika erdélyi magyar napilap Kozma Mónikát, a programot lebonyolító Pro Economica Alapítvány ügyvezetőjét idézve.