Radar360: Költségvetés, iskolaőrség és SZFE a Parlament előtt, kint közben tüntetnek
Nagyüzem lesz pénteken az Országgyűlésben, Budapesten együtt erősebb az ellenzék, Deutsch Tamás bírósági ítéletet kritizál. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Nagyüzem lesz pénteken az Országgyűlésben, Budapesten együtt erősebb az ellenzék, Deutsch Tamás bírósági ítéletet kritizál. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
1 százaléknál is kevesebb esélyt látnak arra, hogy a kormány megváltoztassa álláspontját a Színház- és Filmművészeti egyetem ügyében - erről beszéltek M. Kiss Csabának azok a diákok, akik az intézmény átalakítása elleni tiltakozás szervezői. Milovits Hanna és Podlovics Laura ennek ellenére fontosnak tartja, hogy fellépjenek a hatalommal szemben, már csak azért is, mert ezt állampolgári kötelességüknek is tekintik.
Július 1-jén lépett életbe a városállam autonómiáját csorbító törvény, ami alapján őrizetbe vették a férfit.
Vasárnap délutánra hirdettek meg tüntetést a Színművészeti hallgatói - egyetemük védelmében. Fotósaink képein követheti, hányan gyűltek össze, kik voltak, kereshet ismert arcokat.
Tüntetést szerveztek vasárnap délutánra a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói, hogy megértessék a kormánnyal: nem a "privatizáció" szó olvasható az Alaptörvényben, hanem az egyetemi autonómia. Az egyetemek alapítványi fenntartása persze ennél sokkal összetettebb kérdés, ahogy az sem fekete-fehér, hogy egy „liberális fészek” felszámolása volna a kormány célja, vagy az SZFE hatékonyabb működése.
Egy új applikáció az újságírók munkáját segíti azzal, hogy akár tüntetéseken minél gyorsabban felismerjék a szélsőjobboldali mozgalmakhoz és önkényuralmakhoz köthető szimbólumokat.
A miniszter állítja, nyitott az egyeztetésre.
Arra kérik a parlamenti képviselőket, hogy ne fogadják el az átalakításról szóló törvényjavaslatot.
A világszerte zajló szobordöntésekhez kapcsolódva a szerző egy bölcsebb korról álmodik, amelyben a boldogtalanabb múlt szobrai olyan szoborparkokba kerülhetnek, melyek nem a legutóbb megdöntött rendszer megszégyenített alkotásainak gettói. Vélemény.
Donald Trump rendeletet ad ki a rendfenntartásról.
Azt mondta, hogy azt tették, amit tenniük kell: megakadályozták, hogy megöljenek valakit.
A demonstrációkat annak ellenére tartották meg, hogy a koronavírus-járvány miatti gyülekezési tilalom van érvényben.
A társadalom állandóan változik, nem statikus, a szoborállítás és a szobordöntés pedig mindig szimbolikus aktus – tulajdonképpen egylényegűek. Mi több: egy politikai szobor lényegéhez tartozik, hogy magában hordja ledöntésének lehetőségét is. Vélemény.
A TASZ másodfokon is megnyerte a pert a portállal szemben, amelynek még sérelemdíjat is fizetnie kell.
Az Egyesült Államokban zajló antirasszista tüntetések résztvevői válogatott módon igyekeznek felhívni a világ figyelmét. Legfontosabb üzenetüket az Apple már be is építette térképszolgáltatásába.
A George Floyd halála után kirobbant tüntetéssorozat és az amerikai szoboreltüntetések begyűrűztek Európába is. Bristolban a szimpátiatüntetők Edward Colston szobrától szabadultak meg.
A fegyverest a rendőrök őrizetbe vették, egy ember sérült meg.
Belgium gyarmati múltja mély sebeket hagyott, a demonstrálók II. Lipót egykori uralkodó számos szobrát megrongálták. Az egész országban voltak megmozdulások a hétvégén.
George Floydért tartottak kegyeleti megemlékezést a budapesti Szabadság téren, majd a magyarországi romaellenes rasszizmus elleni tiltakozással folytatódott az esemény. Három ellentüntetőt is láttak vasárnap.
Több ezren tiltakoztak.