A NAV kíméletlen azokkal, akik a veszélyhelyzetben adósodtak el
Sorra bünteti azokat a cégeket a NAV, amelyek a járvány kitörésével adósodtak el.
Sorra bünteti azokat a cégeket a NAV, amelyek a járvány kitörésével adósodtak el.
Elsősorban azt, hogy csak az a cég él túl egy katasztrófát, amelyik felkészült. Magyar kisvállalkozók leleményes ötleteit gyűjtöttük össze, ők így vészelték át a járványt.
Mostanáig ötszáz fölött jár a számuk. A kkv-k a legaktívabbak.
Újabb jelentős gazdaságélénkítő csomagot jelentett be az olasz kormányfő hétfő este, amely 200 milliárd euróval a vállalkozások belföldi forgalmát, további 200 milliárddal az exportot kívánja segíteni garanciatámogatott hitelekkel a koronavírus-járvány okozta vészhelyzetben.
Százezrek sorsa dől el ezekben a hetekben, az elkövetkezendő egy-két évet pedig egy parlamenti kontroll nélkül működő válságkezelő szuperszervezet határozza majd meg.
A mesterek a napokban kapják meg a válságterveket arra vonatkozóan, hogyan járjanak el járvány idején. Szakembert eddig is nehéz volt találni, a jövőben még nehezebb lesz.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szerint akár 2-3 évbe is beletelhet a válságkezelés. Részletes javaslatot dolgoztak ki a kormány számára, várják, hogy mi lesz vele.
Nem csak hatékonyabbak, de több fizetést is adnak.
A többes katás jogviszonyokat szeretnék rendezni.
Nagy a cégalapítási kedv, de a legtöbb 10 évig sem marad állva.
A kormány 31 millió eurót fizetett érte.
Több százezer kisvállalkozót és egyéni vállalkozót érint az a friss változás, hogy július 1-től már a csok (családok otthonteremtési kedvezménye) támogatással vásárolt ingatlan is lehet vállalkozás székhelye. Eddig erre a csok felvételét követő 10 év belül nem volt lehetőség, vagyis ha a család így vásárolt meg egy ingatlant, akkor abba egy évtizedig nem lehetett vállalkozást bejelenteni.
Nem mindegy ki, hol, a határ melyik oldalán vesz házat, és fog vállalkozásba – állami támogatással.
Be nem tartott ígéreteit is számonkérte az adóhivatalon a könyvelők egyesülete.