Megugrott az állami bértámogatást igénylő vállalkozások száma

Mostanáig ötszáz fölött jár a számuk. A kkv-k a legaktívabbak.

  • MTI MTI
Megugrott az állami bértámogatást igénylő vállalkozások száma

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtöki közleménye szerint kétszáznál több vállalkozás igényelt állami bértámogatást és több mint 130 cég veszi igénybe a kutatás-fejlesztés területén elérhető külön segítséget, amelyet a kormány a koronavírus-járvány hatásainak enyhítésére vezetett be.

Ehhez képest Bodó Sándor, az ITM foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára az MTI-nek most azt mondta, mostanáig több mint félezer vállalkozás és mintegy ötezer munkavállaló kérvényezte közösen a Gazdaságvédelmi akciótervben elindított általános bértámogatást.

Kiderült, hogy a munkahelyvédelmi bértámogatási program esetén egyelőre a kis- és középvállalkozások a legaktívabbak, de már nagyvállalatok is jelezték érdeklődésüket a támogatás iránt. Az igénylések elbírálását a kormányhivatalok a lehető leggyorsabban elvégzik, így akik áprilisban benyújtották kérelmüket, akár már májusban kaphatnak támogatást - hangsúlyozta Bodó Sándor.

A programra április 29-től új, egyszerűen kitölthető formanyomtatványokkal lehet jelentkezni, a dokumentáció a munka.hu oldalon található meg, a kérvényeket a veszélyhelyzet lejártát követő egy hónapon belül lehet benyújtani.

"A munkahelyvédelmi bértámogatást a szakmai szervezetek, kamarák kérésének megfelelően még szélesebb kör számára megnyitottuk, a feltételeken érdemben könnyítettünk, hogy minél többen élhessenek vele. A módosítás értelmében azok a munkavállalók, akiknek a részmunkaideje 50 százalék alá csökken, havonta és egyénenként akár 100 ezer forintot meghaladó támogatásban is részesülhetnek" - tette hozzá.

Szólt még arról, hogy a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) területen dolgozók támogatása is népszerű a cégek körében, eddig közel 300 vállalkozás nyújtott be igényt mintegy 3 ezer munkavállalója után. A program célja, hogy a KFI munkahelyeken dolgozók munkahelye biztosított legyen, hiszen a kutatók, fejlesztők munkája elengedhetetlen a magyar gazdaság újraindításához. A támogatásra a veszélyhelyzet időtartama alatt vagy a veszélyhelyzet megszűnését követő egy hónapon belül lehet jelentkezni a Cégkapun keresztül. A támogatás összege egyénenként és havonta nem lehet magasabb 318 ezer forintnál.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek