szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Cégeik nem szerepeltek jól 2018-ban.

Megnézte az Mfor.hu is, hogy mennyit kerestek a magyar válogatott focisták az üzleti életben tavaly. Nem zártak sokkal jobb évet, mint egy évvel ezelőtt.

Kiderült, hogy Szalai Ádám fémipari vállalkozása, az OLS Omega-Laser-Steeltec Kft. 659,5 milliós árbevételt könyvelhetett el, amiből a végére 52,3 millió forint nyereség is maradt. Osztalékot a tulajdonosok nem fizettek ki, sőt, még a csatár nyújtott tagi hitelt, 261 millió forintot a cégnek. Emellett pedig még 661 milliós kötelezettséget tart nyilván a Kft. Szalai Ádámnak van egy másik cége is, a Szalai Brothers Kft., ez kicsit több mint egymilliós veszteséggel zárt, miközben bevétele nem volt.

283 millió forintos kötelezettséget halmozott fel a mára visszavonult válogatott játékos, Gera Zoltán egyik cége, az ingatlan bérbeadással és üzemeltetéssel foglalkozó MG Budapest Invest Kft., noha mindössze 2,1 milliós árbevételt realizált a társaság, az bőven fedezte a kiadásokat és a végén 619 ezer forint nyereség maradt.

Ennél sokkal jobban teljesített a D Plusz L Transz Kft.: a 39 millió forintból, ami befolyt a cég kasszájába, 1,6 millió maradt a költségek levonása után.

A nyíregyházi székhelyű, 3,5 tonna feletti gépjárművel kölcsönzésével foglalkozó Geremi Trans Kft. azonban továbbra sem végez érdemi tevékenységet, hiszen nem volt árbevétele a cégnek, némi ráfordítás jelentkezett ugyanakkor, így végül 800 ezer forintos vesztesége lett a cégnek.

Nem lehet panasz Torghelle Sándor és Juhász Roland közös cégére, a TS&JR Property Kft.-re sem, hiszen a 2017-ben alapított, ingatlan adás-vétellel foglalkozó társaság első teljes évében rögtön 80 millió forintos árbevételre tett szert, amiből adózás után 15,7 millió forint nyereség maradt. Emellett 62 millió forinttal sikerült csökkenteni a kötelezettségeket is.

Juhász Rolandnak van ugyanakkor még egy érdekeltsége, mely nem tud ilyen szép számokat felmutatni, sőt: árbevétel hiányában 1,5 millió forintos veszteséget eredményeztek a ráfordítások, miközben 2017-ben még valamivel több mint 3 millió forint folyt be a Kázmér Apartmanház Kft. kasszájába és 8,7 milliós nyereséggel zárt.

Priskin Tamás vállalkozása továbbra sem remekel. Az ingatlanpiacon tevékenykedő Pritom-Bau Kft.-hez egy forint árbevétel sem érkezett, az anyagjellegű ráfordítások miatt közel 6,2 milliós veszteséget kellett elkönyvelnie a cégnek.

Böde Dánielnek sem megy túl jól a szekér hiába aktív a zöldség-gyümölcs kiskereskedelemmel foglalkozó Felkov Bt., a madocsai székhelyű cég 17,8 millió forint árbevételre tett szert, a költségek ezt azonban meghaladták és végül 1,4 milliós veszteséget kellett elkönyvelnie.

Dzsudzsák Balázs sem dicsekedhet cégének 2018-as eredményével, a 2017 nyarán létrehozott, üzletviteli, egyéb tanácsadással foglalkozó DB7.HU Kft. mindössze egy szerény 20 ezer forintos árbevételt tudott felmutatni tavaly. Mivel ezzel szemben "nem közvetlen bevételszerző tevékenységhez kapcsolódó költségként" 7,4 milliót számolt el, végeredményben 7,5 milliós veszteséget kellett elkönyvelnie a cégnek.

A hvg.hu elsőként, 2016-ban nézte meg, mibe fektetik a pénzüket a magyar focisták. Akkor az Opten céginformációs szolgáltató adatai szerint írtunk Király Gábor kapusiskolájáról, Juhász Roland vendéglátó cégéről, Böde Dániel zöldség-gyümölcs kereskedéséről, illetve már akkor is megemlítettük Dzsudzsák Balázs ingatlanfejlesztő kft.-jét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!