Médiabojkottot hirdet a Jobbik az álhíreket terjesztő fideszes médiumok ellen
Bojkottálni kell azokat a médiumokat, amelyeket egy éven belül legalább háromszor marasztalt el bíróság álhírek terjesztése miatt – javasolja a Jobbik.
Bojkottálni kell azokat a médiumokat, amelyeket egy éven belül legalább háromszor marasztalt el bíróság álhírek terjesztése miatt – javasolja a Jobbik.
Jövőre kezdi meg munkáját az a független felügyelőtestület, amely megfékezheti az álhírek, a gyűlöletbeszéd és egyéb más, sértő tartalmak terjedését a Facebookon.
Nemrég a hatóság hívta fel a Facebook figyelmét 115 olyan profilra, amit a gyanú szerint külföldről koordinálhattak a "tulajdonosok".
Több álhír is keringett az elmúlt hetekben a közösségi oldalakon, még a Facebookon (is) népszerű Bálint gazdát is szóba hozták ezek terjesztésével. Íme egy 10 kérdésből álló kvíz, mellyel kiderítheti, önt megvezették-e október során.
Hogyan kerülhetjük el, hogy megvezessenek minket napjaink bonyolult, egyetlen ember számára megérthetetlen világában? – teszi fel a kérdést új könyvében Yuval Harari történész.
Novemberben félidős választásokat tartanak az Egyesült Államokban, ami Donald Trump sorsát is megpecsételheti. A Facebook a 2016-os esetből tanulva ezúttal már beavatkozik, és törli azokat a bejegyzéseket, amelyek a szavazás kapcsán megtévesztenék a felhasználókat.
Az Egyesült Államokban novemberben tartanak félidős választásokat, aminél félő, hogy az oroszok (újra) bele akarnak nyúlni. A Facebook egykori biztonsági főnöke szólalt meg az ügyben.
Egyre nagyobb gondot jelentenek a híroldalak és a közösségi médiumok számára az álhírek. A Michigani Egyetem kutatói hatékonynak tűnő segítséget fejlesztettek ki a leleplezésükre.
Három álhírterjesztő hálózatot kapcsolt le a Facebook – jelentették magyar idő szerint szerda hajnalban a közösségi oldal üzemeltetői. Az orosz és iráni kötődésű csoportok világszerte több ország felhasználóinak is kamu információkat terjesztettek a Facebookon.
A Facebook és Twitter hazai felületén is gyorsan terjedő hírekből állított össze egy kvízt az Urbanlegends.hu szerzője.
Alex Stamos három évvel ezelőtt, 2015-ben került a Facebookhoz, az álhírekkel és a kamu nyereményjátékokkal viszont nem tudott mit kezdeni. Olyannyira, hogy úgy tűnik, belebukott a dologba.
Óriási tisztogatásba kezdett a Twitter, hogy eltávolítsa oldaláról a hamis fiókokat. Ez a művelet még a saját fiókját és első emberét is érintette.
Van, aki komolyan veszi a kártékony aktivitásokat platformján: milliószám szünteti meg a fiókokat a Twitter.
Minden eddiginél nehezebb az álhírek elleni küzdelem a titkosított csetfelületeken, ahol még az üzemeltetők sem látják át az információ terjedését.
Az Urban Legends blog összegyűjtötte az elmúlt hetekben a közösségi oldalakon futótűzként terjedő híreket – a hihető kamuhíreket és a hihetetlen, de igaz híreket is.
Folyamatos rettegésben élni kitalált vagy a média által felfújt veszélyforrások miatt nemcsak idő- és energiapocsékolás, de esetenként káros is lehet. Cikkünkben néhány példán keresztül bemutatjuk, miért jobb tájékozódni, mint szolgaian követni a „jobb félni, mint megijedni” stratégiát.
A terrorizmus, az álhírek terjedése, és az aggasztó orosz katonai tevékenységek miatt küldtek levelet a háztartásoknak, melyben praktikus ajánlásokat sorolnak föl vészhelyzetek esetére.
A Facebook már eddig is harcolt az álhírek ellen, de az a harc nem volt túl sikeres. Most két újabb dologgal próbálkoznak.
Egyre nehezebb eldönteni, hogy a ránk zúduló információáradatban melyek az igaz, s melyek a hamis hírek. Néha nem árt az önellenőrzés sem, ezt a célt szolgálja a következő teszt is. Frissebb és régebbi hírek és "hírek" között válogattunk.
Az elmúlt 14 évben kétezernél is több alkalommal rántotta le a leplet az átverésekről, városi legendákról és dezinformációkról az Urbanlegends.hu. Az oldalt 2004 óta egyetlen ember írja. Most, hogy kamuhírből is egyre több van, ő is nagyobb fokozatra kapcsolna.