Egyszer sem állt fel az üléséből, egyetlen lépést sem tett, így valószínűleg a mosdóba sem ment ki a tizenhét órás repülőút alatt a Qantas légitársaság Perth és London közötti járatának egyik utasa – ha helyes adatokat szolgáltattak a testére rögzített érzékelők.
A Sydney-i Egyetem kutatói azt vizsgálják, milyen hatással vannak a hosszú repülőutak az utasok kényelmére. A Qantas önkéntes utasai vállalták, hogy a csuklójukra és a combjukra érzékelőket rögzítsenek, amelyek figyelik az út alatt, hogyan befolyásolja a repülés mentális állapotukat, az alvásukat, kivált-e belőlük szorongást, illetve mennyi idő alatt tudnak helyrerázódni az időeltolódással összefüggő jet-lagből.
Az egyik utas az adatok szerint eléggé jól viselte az utazást, olyannyira, hogy fel sem állt a business classon lévő üléséből. Legalábbis az eredmények szerint egyetlen lépést sem tett, és ha ez igaz, akkor a mosdóba sem ment ki – írja a The Independent.
A kutatók meglepődtek a számok láttán, és kétszer is ellenőrizték, rendesen működött-e az utas mérőműszere. A kényelmét szolgálhatta az is, hogy az ülése ággyá alakítható volt. Azt viszont nem tudni, evett és ivott-e valamint a gépen, vagy étlen-szomjan kihúzta az utat. Ha a fedélzeten nem is vett magához semmit, a pisilés nélkül töltött tizenhét óra még így is kissé hihetetlennek tűnik.
A kutatásban részt vevő szakemberek arra számítanak, hogy új információkhoz jutnak majd a kutatással a jet-laggel kapcsolatban. Az adatok kiértékelését még nem fejezték be egyébként.
Egy átlagos felnőtt személy egy nap 4-7 alkalommal vizel, attól függően, mennyit, mit evett és ivott.