szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Jagnesák Benett épp olyan élvezettel számol abakuszon, mint ahogy vadászrepülőt épít legóból. A kisfiú néhány hete nemzetközi bajnokságot nyert egy dubaji – a járvány miatt online tartott – versenyen.

Az indulóknak feladatokat kellett megoldaniuk abakusz, a többezer éves mechanikus számológép segítségével, és az adott időn belül Benett tudta a legtöbb jó megoldást – írja Blikk.
Az indulóknak feladatokat kellett megoldaniuk abakusz, a több ezer éves mechanikus számológép segítségével, és az adott időn belül Jagnesák Benett tudta a legtöbb jó megoldást – írja Blikk.

A pestszentlőrinci bajnok kisfiú különleges képességeit a 17 évvel ezelőtt, Indiában alapított, mára 42 országban működő Brainobrain oktatási hálózat fejleszti. Benett hetente jár szakkörre vagy különórára. Magyarországon több helyen is tanítják gyerekeknek az abakusz használatát, erről korábban itt írtunk.

Még beszélni is épp csak elkezdett Benett, amikor kétévesen egy reggel közölte szüleivel, hogy számolni akar, mutassák meg neki a számokat. A szülők teljesítették kérését, bár kaptak ezért hideget-meleget másoktól, akik szerint nem kellene idő előtt ezzel gyötörni a gyereket.

„Az iskolában nem abakusszal számolunk, de így is tudom a megoldásokat. Sajnos hiába jelentkezem, a tanító néni mindig mást szólít fel, így egy kicsit unalmas az iskola” – mondta a Blikknek Benett, majd abakuszával a lap munkatársainak bemutatta, hogyan kell villámsebesen összeadni, kivonni.

 

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Balla István Kult

Nem az a kérdés, hogy valaki hülye-e a matekhoz, hanem az, hogy miben jó

Ma az iskolai tárgyak legnagyobb mumusa a matematika, pedig több frissen megjelent kötet is azt bizonyítja, hogy kifejezetten érdekes tudományról van szó, amely alakítja és meg is magyarázza a körülöttünk lévő világot. Az a jó hírünk van sokak számára, hogy egy matematikus gyakorlatilag feloldozza a matekvakságban szenvedőket, és azt álltja, nem kell mindenkinek matekzseninek lenni.

Balla István Élet+Stílus

"A közoktatásban nem nyitottak a módszereinkre" – A Kis Zseni iskolák titka

Hatjegyű számokat szoroz össze, köbgyököt von fejben, és csak 11 éves. A szegedi Szin Jázmin a Kis Zseni Mentális Aritmetikai Iskolába jár, és nemzetközi versenyeken ér el kiváló helyezéseket. Megpróbáltunk utánajárni, hogy csinálja, és bekukkantottunk az intézménybe is. Kiderült, nem csak zseniké a Kis Zseni, és megtanultuk a szorobán alapjait is.