szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Bár egy félállása már van, ő tanítani is szeretne. Valószínűleg nem sok matematika-kémia szakos tanár keres ma Magyarországon állást, annál több iskola keres ilyen szakos pedagógust.

Jogaikat követelő tanárok
Egyre erősödik a tanárok, diákok, szülők tiltakozása, miután az oktatási kormányzat drasztikus lépésekkel próbálja megtörni a jogaikért kiálló pedagógusok ellenállását. Az iskolai akciók összérnek, a mozgalom már az ország mind több részére kiterjed. Kövesse cikksorozatunkban a friss híreket, riportokat, interjúkat, elemzéseket.
Friss cikkek a témában

„Bár egy hete még azt mondtam, hogy kivonulok a magyar közoktatásból, rájöttem, hogy nagyon hiányozna az, hogy gyerekek között is legyek” – írja a Pedagógus állások Facebook-oldalon Palya Tamás.

Ő az egyike annak az öt pedagógusnak, akit elbocsátott a tankerület – minden bizonnyal felsőbb, belügyminisztériumi utasításra – a Kölcsey Gimnáziumból.

A központosított közoktatás miatt, bár az óriási tanárhiánynál csak a természetismeret szakos tanárok hiánya nagyobb a rendszerben, állami iskolába nemigen veszik föl a pedagógust. Meg is jegyzi Palya, hogy „talán ismeritek a helyzetemet, így az nyilvánvaló, hogy állami fenntartású intézménybe nem mennék, de azt gondolom, hogy ott nem is alkalmaznának ilyen renitens, kirúgott tanárt”.

Így vagy egyházi, vagy alapítványi fenntartású iskola jöhet szóba.

Mint írja, van egy félállása (egy oktatási weblap szerkesztése), ezért 2 napot tudna vállalni óraadóként, „akár matekból 9., akár kémiából 7. évfolyamtól felfelé, Budapesten”.

Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!