Bárkit érhet kibertámadás
 

Bárkit érhet kibertámadás

Már közel sem csak a nagyvállalatok tarthatnak az adathalászoktól vagy a zsarolóvírusoktól: a kisebb cégek és magánszemélyek is könnyen besétálhatnak a csapdába. De hogyan védhetjük ki a hekkertámadást és mik az intő jelek? Mit tegyünk, ha megtörtént a baj? Okos dolog egyedül intézkedni? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk Bánszki Zsolttal, a 4iG IT-biztonság üzletág-igazgatójával és Vaspöri Ferenccel, a Invitech kibervédelmi szolgáltatások vezetőjével.








Ártatlanul ült börtönben 35 évig, most egy tévéshownak köszönhetően szabadult
 

Ártatlanul ült börtönben 35 évig, most egy tévéshownak köszönhetően szabadult

John Galvant azzal vádolták, hogy 1986-ban felgyújtott egy házat, melyben két testvér bennégett. A vád szerint Galvan egy benzinnel töltött palackot dobott be a ház ablakán, és a küszöb alatt kifolyó benzint egy cigarettacsikkel gyújtotta meg. A Mítoszvadászok sorozat viszont bebizonyította, hogy csikkel lehetetlen benzint begyújtani, ez volt a kulcs Galvan szabadulásához.

hvg.hu hvg.hu








Ungváry Krisztián: A miniszterelnök 56-ról szóló állításának semmi köze a valósághoz
 

Ungváry Krisztián: A miniszterelnök 56-ról szóló állításának semmi köze a valósághoz

Orbán Viktor szerint 1956-ban nem azért harcoltak a szabadságharcosok, hogy legyőzzék a Szovjetuniót, hanem hogy béketárgyalást kényszerítsenek ki. Ungváry Krisztián történész azonban ezt az állítást cáfolja: szerinte a békéről, fegyverszünetről az agresszornak esze ágában sem volt tárgyalni, és ez ma, Putyin ukrajnai háborújának esetében sincs másképp.

hvg.hu hvg.hu