Az autógyárak kihúzták a magyar ipart a gödörből
3,4 százalékkal volt jobb májusban az ipar teljesítménye Magyarországon, mint egy hónappal korábban. A tavaly májusihoz viszonyítva 40 százalékos a növekedés.
3,4 százalékkal volt jobb májusban az ipar teljesítménye Magyarországon, mint egy hónappal korábban. A tavaly májusihoz viszonyítva 40 százalékos a növekedés.
3,6 milliárd ember számára nem érhetők el például a hulladékkezeléssel kapcsolatos szolgáltatások.
5,1 százalékos inflációt mért a KSH idén májusra, ez pedig azt jelenti, hogy reális lehetőséggé vált egy kamatemelés. A legjobban az üzemanyagok és a dohánytermékek ára ugrott meg az elmúlt egy évben.
Csalódást keltő számok érkeztek a magyar kiskereskedelemről. Az egy évvel korábbihoz viszonyítva – amikor épp komoly lezárások voltak – óriási növekedést mértek, de ennél fontosabb, hogy az idén márciusihoz képest visszaesett a forgalom. Úgy tűnik, hiába volt gyors az újranyitás, sokan nem mertek még költekezni.
A KSH interaktív grafikán mutatja meg, milyen neveket kaptak az újszülöttek az elmúlt húsz évben.
Az állam költekezésének és a lakásépítéseknek köszönhetően nőttek a beruházások az első negyedévben.
8,7 százalékkal nőtt az átlagkereset márciusban, nagyrészt az állami béremeléseknek köszönhetően.
Budapest húzta az ország lakáspiacát: közel duplájára nőtt az átadott új lakások száma a fővárosban. De lassulás jöhet: új építési engedélyt kevesebben kértek, mint tavaly ilyenkor.
Az állami béremelések húzták fel az átlagkeresetet.
Akkora visszaesés volt a kiskereskedelmi forgalomban, mint amekkora a tavaly áprilisi boltzárat leszámítva sosem, az igazán kellemetlen meglepetés nem ez a most kiadott számokban, hanem az: még 2020 végéhez, 2021 januárjához képest is keveset vásároltak az emberek idén februárban. Úgy tűnik, elhúzódó válságra készültek sokan már akkor is.