A fukusimai baleset óta most először indítottak be egy több mint 40 éves reaktort
A fukusimai baleset 2011-ben történt.
A fukusimai baleset 2011-ben történt.
A súlyosan mérgező ólom különösen a gyermekekre veszélyes, károsítja agyi fejlődésüket és tanulási képességüket.
A zürichi műegyetem által azonosított anyagok közül 4100 esetében hiányzik a veszélyességi besorolás.
Az ausztrál környezetvédelmi csoportok szerint Ausztrália nem tesz eleget a korallzátony megóvásáért.
Meglepő módon boldogságunk szempontjából.
Hat hónap leforgása alatt több terabyte-nyi adatot dolgoznak majd fel a Szegedi Tudományegyetem kutatói.
A kihalt óriás orrszarvú fosszíliáira bukkantak az északnyugat-kínai Kanszu tartományban, paleontológusok megállapították, hogy a több mint 26 millió éve élt állat az óriás orrszarvúk egy új faja.
A Led Zeppelin brit zenekarról neveztek el egy Ecuadorban talált új békafajt: az Ecuador és Peru között húzódó Cordillera del Cóndor hegyvonulaton felfedezett faj a Pristimantis ledzeppelin nevet kapta.
Akár egy-két éven belül piacra kerülhet egy olyan, még a szuperfehérnél is fehérebb felületfesték, amellyel tetemes mennyiségű hűtési energiát lehetne kiváltani.
Egy ingyenes és bárki számára könnyen elérhető módszerrek kevésbé sebezhetővé válhatunk a fertőző betegségekkel, így a Covid–19-cel szemben is, sőt még az oltások is hatékonyabbak lehetnek.
A Maria-szigetre telepítették be az erszényeseket, hogy megvédjék őket egy daganatos betegségtől. Az állatok jól érzik magukat, de ennek hatalmas ára van.
A sötét anyag minden kétséget kizáró hiányát azonosította az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA Hubble űrteleszkópja egy ultradiffúz galaxisban.
Ha a márciusban felbocsátott SMOG-1 műhold gammasugárzás-mérője jól vizsgázik, az egész Földet körülvevő hálózatot hozhatnak létre a mérnökök.
A Föld folyóinak többsége évente legalább egy napra kiszárad – derül ki az első olyan tanulmányból, melynek készítői empirikus alapokon mérték fel a nem álladó folyók és patakok eloszlását a Földön.
Húsz embernél mutatták ki az új mutánst Mahárástra államban.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Felfedezte Szibéria legrégibb permafroszt (örökké fagyott) talaját egy nemzetközi kutatócsoport. Az 50 méter mélyen fekvő talajréteg 650 ezer éve fagyhatott meg - közölte a bremerhaveni Alfred Wegener Intézet (AWI).
A vadon élő állatok szokásairól néha meghökkentő ötletekkel lehet csak adatokat gyűjteni. Így történt ez nemrég két csigafaj esetében is.
A 110 millió éves lábnyomokat a doveri fehér sziklák közelében fedezték fel, egy vihar után.
A légi permetezés csupán időleges megoldást nyújt és a felnőtt szúnyogok számát nem csökkenti érdemben – írta a virológus.