szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Napi 1600 félsertés, és 50 negyed marha feldolgozására, valamint 14 tonna húskészítmény előállítására alkalmas, 3,5 milliárd forintos költséggel megvalósított húsüzemet avattak szombaton Bicskén, a Spar Magyarország Kft.-nél.

Az avatóünnepségen - amelyen részt vett Ausztria budapesti nagykövete is - Szanyi Tibor, a Gazdasági Minisztérium politikai államtitkára hangsúlyozta: lezárult az az időszak, amikor - főként élelmiszerbiztonsági okokból - több húsüzem kénytelen volt bezárni kapuit. "Ennek a bezárósdinak vége" - mondta Szanyi Tibor, hozzátéve, hogy kezdődik az a folyamat, amikor a high-tec, a tényleges nagy hozzáadott érték és az innovációs tevékenység lendít ezen a pályán.

A 6000 négyzetméter alapterületű, a legkorszerűbb feldolgozó-és csomagolótechnológiával felszerelt húsüzem a Spar, az Interspar és a Kaiser's üzlethálózat mintegy 150 áruházát látja el darabolt és vákuumfóliás csomagolású tőkehússal, valamint hatvannál többféle felvágottal - mondta el a Spar Magyarország Kft. ügyvezetője.

Saltzer Kornél hozzátette: a hagyományos Spar-termékek mellett az üzemben új termékként megkezdték a különleges minőségű és a tradicionális magyar húskészítményekkel versenyképes Regnum márkacsalád gyártását. Az üzem valamennyi készítményét egyelőre a hazai piacon forgalmazzák, de hosszabb távon elképzelhető, hogy a szomszédos országok Spar-üzleteiben is piacra kerülhetnek.

Az ügyvezető hozzátette: a húsüzem felépítésével állandó, megbízható minőségű termékeket tudnak kínálni üzleteikben, s a gyártási haszon is a kft.-é marad. Feiner Péter, a kft. másik ügyvezető igazgatója, az igazgatóság elnöke elmondta: a húsüzem felépítésével 119 új munkahelyet teremtett Bicskén a Spar Magyarország Kft. A társaság egyébként tovább bővíti üzlethálózatát, az idén újabb 16 szupermarketet és 4 hipermarketet épít - mondta az ügyvezető.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gazdaság

Európai-amerikai huzavona a hormonkezelt hús miatt

Az Európai Unió a Világkereskedelmi Szervezethez (WTO) fordult, mert az Amerikai Egyesült Államok és Kanada nem szüntette meg azt a büntetővámot, amellyel az EU-t szankcionálták. Az unió ugyanis megtiltotta az ezekből az országokból származó hormonkezelt hús importját.