Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A kínai Lenovo számítástechnikai nagyvállalat a hét végén bejelentette, hogy sikerrel lezárta az amerikai IBM PC-gyártó részlegének felvásárlási ügyletét és heteken belül már Lenovo márkanév alatt dob piacra új korszerű számítástechnikai termékeket.
Az ügylet értéke 1,75 milliárd dollár volt, általa a Lenovo nem csupán Ázsiai első, de a világ hármas számú PC-gyártójává lépett elő. A kínai vállalat által közölt tájékoztatás szerint három befektetői vállalkozás, a Texas Pacific Group, a General Atlantic Group és a Newbridge Capital Group is tőkéstárssá vált a Lenovoban, összesen 350 millió dollár erejéig.
A Lenovonak résztulajdonosa maga a kínai kormányzat is, a külföldi befektetésekkel foglalkozó amerikai kormányzati bizottság vizsgálja, nem lehetnek-e nemzetbiztonsági következményei a kínai állam közreműködésének az IBM-technológiák megszerzésében.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.