szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Továbbra is Kína a világ gazdaságilag legvonzóbb országa, megelőzve a második helyezett Egyesült Államokat és a harmadik helyen álló Indiát. Az Ernst and Young - 672 nemzetközileg aktív cég megkérdezése alapján végzett - vizsgálata szerint a negyedik hely Lengyelországé, az ötödik pedig Németország.

A dpa ügynökség betekintése elsősorban Németország helyzetét vizsgálta, ahol - a felmérés alapján - a megkérdezettek 90 százaléka a magas munkaköltségeket kifogásolta, 80 százalék pedig a magas adóterheket. Peter Englisch, az Ernst and Young munkatársa szerint Németországban összességében a szabályozottság magas foka, a kevéssé rugalmas munkapiac, és a magas szociális normák a befektetők legnagyobb aggályai, a magas munkaköltségek mellett.

Englisch arra figyelmeztetett, hogy Kína, India és a kelet-európai államok a fenti okok miatt letaszíthatják helyéről Németországot. A befektetők a pozitívumok között elsőként a munkaerő képzettségét és a jó infrastruktúrát jelölték meg, de a jogbiztonság és a politikai stabilitás is erősen nyomott a latban.

A lehetséges befektetők mindenekelőtt az információtechnológiában – ezen belül elsősorban a távközlésben - látnak lehetőséget Németország előtt, továbbá az autóiparban, és a vegyiparban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Kína korlátozza a textiláruk kivitelét

Kína július 20-ától textilkiviteli korlátozásokat vezet be: az exportőrök attól kezdve csak olyan kiviteli kvótákat kérhetnek, amely a megelőző 12 hónapban általuk kivitt textilmennyiséghez igazodik.

MTI Gazdaság

A kínaiak miatt szakít a Cisco és a Synergon

A Synergon Informatika Rt. és a Cisco System International BV. között fennálló, közvetlen beszerzést lehetővé tevő partneri szerződés 2005. július 27-vel megszűnik - közölte a Synergon.

eurohirek.hu Gazdaság

Újabb drámai hír a német gazdaságról

A Nemzetközi Valutaalap drámai mértékben csökkentette Németországra kiadott konjunktúra-prognózisát. A Handelsblatt hozzájutott az áprilisban megjelenő „Világgazdasági kilátások” (World Economic Outlook) kivonatához; ebből közöl megállapításokat szerdai számában.