Indiából "második Kínát" csinálna a Flextronics

A világ legnagyobb elektronikai gyártási szolgáltatója, a szingapúri székhelyű Flextronics International Ltd. 30-50 millió dollárért megépíti második üzemét Indiában, Tamil Naduban, távközlési berendezések gyártására, és tíz-tizenöt éven belül 300-500 millió dollárt költ ott további fejlesztésre.

  • MTI MTI
Indiából

"Indiából második Kínát szeretnénk csinálni, de ez sok munkába fog kerülni" - mondta a Flextronics ázsiai-csendes-óceáni részlegének elnöke, Peter Tan. A Flextronics Indiában Bangalore-ban gyárat, Madraszban pedig egy logisztikai központot működtet.

A cég további ázsiai gyárai Kínában - ott a következő hat hónapban 30 millió dollárt akarnak befektetni - Hongkongban, Szingapúrban, Malajziában, Japánban és Tajvanon vannak. 73 ezer ázsiai alkalmazottja közül 47 ezren dolgoznak Kínában. Kínában a cég eddig 500 millió dollárt ruházott be.

A Flextronics jó úton halad célja felé, hogy a jövő márciussal végződő pénzügyi évében 20 százalékkal 9,02 milliárd dollárra növelje ázsiai értékesítését - mondta a területi elnök. 

A bevétel 28 százaléka Európából, 22 százaléka az amerikai földrészről származott. Fő vevői a Sony Ericsson, a Motorola, a Hewlett Packard - ez utóbbi a magyarországi Flextronics-termékeké is -, a Microsoft, és a japán Casio.

A Flextronics és a polgári hajózás elektronikus termékeinek egyik nagy szállítója, a Raymarine ötéves kiszervezési együttműködésről kötött megállapodást, aminek eredményeképpen bővül a Flextronics magyarországi tevékenysége is.

A Flextronics által nyújtott szolgáltatásokat a cég magyarországi egységei látják el: így például nyomtatott áramköri lapokat állítanak elő, illetve logisztikai és tesztelési szolgáltatásokat nyújtanak. A cég Nyugat-Magyarországi Ipari Parkjában egyelőre nem bővítik sem a létszámot, sem a gyárat, a szükséges szakember létszámot átképzéssel biztosítja a vállalat.

A zalaegerszegi Flextronics gyár idén januárban 900 fős létszámcsökkentési szándékot jelentett be a megyei munkaügyi központnál. Korábbi közlés szerint Zala megye legnagyobb, 6 ezer embert foglalkoztató munkaadójánál az egyik háztartási elektronikai termék rendeléseinek visszaesése miatt kényszerülnek a 900 fős leépítésre. Az elbocsátottak kétharmada fizikai dolgozó.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?