szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A lakóingatlanokra kidolgozott lízingtermékkel akár nullaszázalékos önerő mellett is lakáshoz lehet jutni. Magánszemélyek legfeljebb 25 évre lízingelhetnek forintban, euróban vagy svájci frankban lakásokat, olyan településeken, ahol CIB-bankfiók van.

A CIB Lízing csoport is köt lízingszerződést magánszemélyek ingatlanvásárlására 2006 márciusától - jelentette be Galambos Tibor, a CIB Lízing Csoport vezérigazgatója. Az önerő mértéke általában 10 százalék körül van a használt lakásoknál, és a nulláig csökkenthető új lakás vásárlásánál, illetve magas jövedelemnél vagy pótlólagos ingatlanfedezet, esetleg kezes bevonásánál.

A vezérigazgató szerint a konstrukció 1-1,5 százalékkal drágább a hozzá hasonló lakáshitelekhez képest, azonban ez egy 10 millió forintos kölcsönnél nem jelent havi 5-6 ezer forintnál többet. Ha később az  lakás eladása mellett döntünk, a hitelkonstrukció a lakással együtt átruházható, és lehetőség van előtörlesztésre is – amely akár egy olcsóbb ingatlanhitellel való kiváltást is lehetővé tesz.

A CIB szakembereinek becslései szerint a magánszemélyek számára kihelyezett ingatlanlízing-állomány 2006-ban eléri a 25-30 milliárd forintot. Ebből a cégcsoport 20-25 százalékot szeretne lefedni, azaz 5-6 milliárd forint kihelyezésével számol ebben az évben.

A lakáslízingpiacra az OTP-SCD és a BG Lízing után harmadikként belépő CIB bankcsoport már korábban, 2001-től kezdve kínált ingatlanlízing-konstrukciókat, de csak a nagyobb vállalatoknak. A tavaly bevezetett, kis- és középvállalatok számára kínált, 10–250 millió forint értékű ingatlanokra felhasználható termékük tapasztalatait kívánják a lakáslízingszegmensben is kamatoztatni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI/hvg.hu Gazdaság

Önerő nélküli lakáslízing, egyelőre borsos áron

Önerő nélküli lakáslízing konstrukciót kínál elsőként az új lakások megszerzéséhez november 14-től az OTP Bank Rt. leányvállalatán, az OTP-SCD Lízing Rt.-n keresztül. A használt lakások lízingfinanszírozásához azonban már 30 százalékos önerő szükséges.

hvg.hu Gazdaság

Lakásvásárlás: hitel vagy lízing?

Kinek jó az újonnan bevezetett lakáslízing, és milyen rejtett csapdákat tartogat a kis önerejű konstrukció? Vannak-e rejtett előnyei az eddig ismert ingatlanhiteleknek? Összevetettük a friss és a már évek óta futó finanszírozási formákat.

hvg.hu Gazdaság

Hitelre váltható a lakáslízing

Hitellé változtatható lakáslízing-konstrukcióval bővült a finanszírozási piac. Új és használt, budapesti és vidéki ingatlanokra egyaránt köthető lízing-, illetve hitelszerződés.

hvg.hu Gazdaság

Lakáslízingteszt

Immár igazi verseny folyik a lakáslízingpiacon, hiszen négy nagyobb cég kínálja alacsony önerejű konstrukcióit a vevőjelölteknek. Mi a különbség közöttük, milyen arányban finanszírozzák a vételt, és mennyi terhet kell fizetnünk, ha hitel helyett lízingelünk? A hazai sajtó első piaci összehasonlítása következik.