Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Magyarországon "nem sok kell ahhoz, hogy bekövetkezzen a baj" - állítja a brit The Economist legújabb száma.
A feltörekvő piacokkal foglalkozó cikk egyik részében a brit gazdasági hetilap azt írja, hogy Magyarország több szempontból is rosszabb helyzetben van, mint Törökország és Dél-Afrika, mert a tetemes fizetési mérleghiány jelentős államadóssággal és költségvetési hiánnyal párosul.
A cikk megemlíti, hogy Magyarországon az infláció mindössze 2,8 százalék, a központi bank azonban nem kockáztat: július 24-én fél százalékponttal emelte a kamatot a júniusi negyed százalékpontos növelés után.
Az írásban szó esik arról is, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) nyilvánosan kétségbe vonja a magyarországi stratégia megfontoltságát és hitelességét. Az IMF szerint az átmeneti intézkedések rövid időre megnyugtatnák ugyan a piacokat, ám az ország továbbra is sérülékeny marad.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.