szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Izrael - az Európai Unió "szomszédságához" tartozó országok közül elsőként - csatlakozik az EU versenyképességi és innovációs programjához (CIP), amelynek keretében az Európai Bizottság a kis és közepes méretű vállalkozások újító tevékenységét és fejlődését támogatja.

Mint Brüsszelben közzétették, az erről szóló emlékeztetőt Günter Verheugen, az Európai Bizottság vállalkozáspolitikai és ipari kérdésekben illetékes alelnöke és Elijáhú Jisai izraeli miniszterelnök-helyettes, kereskedelmi, ipari és munkaügyi miniszter írta alá csütörtökön Tel-Avivban. Verheugen kijelentette: a versenyképesség és az innováció közös kihívás Izrael és az EU számára, és a vállakozásfejlesztési, innovációs politikának számos olyan területe van, ahol sokat nyújthatnak egymásnak, ahol a közös projektekben és innovációs hálózatokban való együttműködés révén mindkét fél csak nyerhet.

A CIP program három pillérre támaszkodik. Az első a vállalkozási és innovációs pillér (EIP), amelyhez most csatlakozik Izrael. A másik kettő az információs és kommunikációs technológiák pillére, valamint az "intelligens európai energiaprogram". Izrael ez utóbbiakhoz is csatlakozni kíván a jövőben. Mindhárom pillér közös súlypontja a kis és közepes méretű vállalkozások ösztönzése. 

A CIP program a 2007 és 2013 közötti EU-költségvetési időszakban összesen 3,6 milliárd eurós költségvetéssel gazdálkozik. Csütörtöki és pénteki izraeli látogatása során Verheugen EU-izraeli üzleti fórumon is résztvesz, valamint izraeli döntéshozókkal folytat véleménycserét az EU-izraeli vállalkozási és ipari együttműködés lehetőségeiről.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Megalakult a versenyképességgel foglalkozó kerekasztal

Az adórendszer változtatásával, az üzleti környezettel és a kutatás-fejlesztés (K+F) témájával foglalkozik a Magyarország Holnap program keretében csütörtökön megalakult gazdasági versenyképességi kerekasztal - mondta Török Ádám akadémikus, a kerekasztal miniszterelnök által felkért elnöke.

MTI Gazdaság

Visszacsúsztunk a versenyképességi rangsorban

Az Amerikai Egyesült Államok vezeti a svájci Világgazdasági Fórum (VF) legújabb versenyképességi rangsorát az intézet szerdán közzétett éves Globális versenyképességi jelentése szerint.

MTI Gazdaság

Versenyképesség: Románia, Szlovákia, Magyarország az élen

Miközben 2006. utolsó negyedévében a GKI Gazdaságkutató Zrt. által a Microsoft Magyarország Kft. támogatásával kialakított versenyképességi index (VEX) Ausztriában, Csehországban, Lengyelországban és Magyarországon javult a leggyorsabban, addig középtávon Románia, Szlovákia és Magyarország áll az első három helyen - mondta Vértes András, a GKI elnöke a csütörtöki tájékoztatón.

Világ

A nemzetközi versenyképesség meghatározó tényezői és várható változásai

Történelmi perspektívában egy ország fejlődésének, népe boldogulásának nem a piaci versenyképesség a feltétele. Másként nézne ki a helyzet, ha a verseny tárgya a népek boldogulása lenne. Mindent elárul korunkról, hogy a termelés célja nem a népek boldogulása, hanem a vállalati nyereség, függetlenül attól, honnan származik.