Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Mol azt várja, hogy az OMV vezetése az osztrák társaság májusi közgyűlésén felfedi saját részvényesei előtt valódi motivációját, hogy milyen okból tart továbbra is lekötve 2 milliárd dollárt Mol részvényekben. Erről a Mol kommunikációs igazgatója beszélt, reagálva az OMV vezérigazgatójának csütörtöki kijelentéseire.
Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója. Vajon mit gondol? © MTI |
Ferencz I. Szabolcs szerint a vezérigazgató véleményét két módon lehet csak értelmezni: vagy érzelmi alapon viszonyul a részben kérdéses körülmények között megszerzett részvénycsomaghoz, vagy arra a bölcs belátásra jutott, hogy a Molban tartott pénz nagyobb értéket termel, mint ha ugyanezt az összeget a saját vállalatának beruházásaira fordítaná.
A kommunikációs igazgató félrevezetőnek tartja Wolfgang Ruttenstorfer véleményét az uniós eljárással kapcsolatban. Nem Brüsszel feladata, hogy fúziós ügyekben döntsön, ez változatlanul a részvényesek kizárólagos joga – állítja Ferencz I. Szabolcs. Szerinte az OMV nyilatkozatával egyszerre vonja kétségbe a Mol részvényeseinek döntési kompetenciáját, gyakorol önmagára is nyomást, és hozza kellemetlen helyzetbe a bizottság illetékes főigazgatóságait.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.