Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A növekvő energiaárak – januárhoz és februárhoz hasonlóan – márciusban is erősen meglendítették a termelői árakat az eurózónában: az Eurostat keddi közlése szerint márciusban 0,7 százalékos volt a termelői árak emelkedése februárhoz képest, éves szinten pedig 5,7 százalék volt a termelői infláció. Az elemzők 0,7 százalékos havi és 5,6 százalékos éves emelkedést vártak.
Februárban – a felülvizsgált adatok szerint – 0,7 százalék volt a havi, és 5,4 százalék az éves termelői áremelkedés. Januárban 0,9 százalékos havi és 5,0 százalékos éves ütemet mértek. Az energia- és építőipar árai nélkül számolt termelői maginfláció márciusban 0,3 százalék volt havi, illetve 3,7 százalék éves szinten, a februári 0,5 százalék, illetve 3,6 százalék után.
A tartósan fennálló erős termelői infláció megerősítheti az Európai Központi Bank (EKB) aggodalmát az ellátási láncra kiterjedő, másodlagos inflációs hatások miatt, így szakértők szerint az EKB a következő hónapokban – így a legközelebbi, csütörtöki kamatdöntésekor – nem csökkenti majd az irányadó kamatot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.