szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Külföldi befektetésekre ösztönzi a hazai vállalkozásokat a gazdasági kormányzat.

Csakhogy a kisebb cégek nem a tőkebőség, hanem a beszűkült belső piac és a magas közterhek miatt merészkednek a határon túlra. Márpedig a tőkeexport veszélyei éppen abban rejlenek, ha a magyar cégek nem azért viszik ki profitjukat az országból, mert tőkeerejük, termelési képességük túlnőtte annak határait, hanem versenyképességi okokból, vagyis azért, mert a magas adó- és járulékteher vagy a belső kereslet visszaesése erre kényszeríti őket.

A cikket teljes egészében elolvashatja a legfrissebb HVG-ben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Egyre jelentősebb a Magyarországról kiinduló tőkeexport

Míg a kilencvenes években a magyar gazdaságot a működőtőke beáramlás jellemezte, az elmúlt években a nagy magyar vállalatok több milliárd euró értékben hajtottak végre tőkebefektetéseket, elsősorban a környező országokban – mondta Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára.

MTI Gazdaság

Átrendeződés várható a magyar cégek tőkeexportjában

Amíg a következő években a magyarországi cégek külföldre irányuló tőkeexportjában nominálisan visszaesés lesz megfigyelhető, hosszabb távon egyre több cég, egyre nagyobb volumennel dönt majd a külföldi befektetések mellett – mondta Rétfalvi György, az ITD Hungary Zrt. vezérigazgatója, a Develor Tanácsadó Zrt. által szervezett „Magyar Multik” konferencián szerdán Budapesten.