Elfogatóparancs APEH-adós cégek vezetői ellen

Négy észak-magyarországi társaság külföldi tulajdonosai és képviselői ellen adtak ki elfogató parancsot, miután cégeik csaknem egy milliárd forinttal tartoznak az adóhatóságnak, ők maguk pedig külföldre távoztak.

  • MTI MTI
Elfogatóparancs APEH-adós cégek vezetői ellen
Fél milliárd forintnyi adóhiányt állapított meg az APEH Észak-magyarországi Regionális Igazgatósága a négy cégnél. A cégeknek a szankciókkal együtt csaknem egymilliárd forintot kellene befizetniük az adóhatóság pénztárába - mondta Tóth István Ferenc, az APEH régiós igazgatóságának szóvivője.
 
Az elmúlt időszakban a régió revizorainak látókörébe került több olyan vállalkozás is, amelyek az ellenőrzés hírére lényegében szedték sátorfájukat, székhelyeik megváltoztatásával igyekeztek menekülni. A vizsgálatban érintett négy társaság például egy folyó árterében meghúzódó bérelt tanyára jelentette be székhelyét - ismertette Tóth István Ferenc, aki ugyanakkor nem nevesítette a vállalkozásokat.
 
Mivel a társaságok képviselői többszöri idézésre sem jelentek meg az adóhatóságnál, a nehezen megközelíthető tanyán az ellenőrök pedig semmit és senkit nem találtak, ezért büntető feljelentést tettek. Azonban a rendőrség sem lelte fel a cégek külföldi tulajdonosait, képviselőit. Ezért adtak ki elfogatóparancsot ellenük - tette hozzá a szóvivő, aki megjegyezte azt is: ezzel az eljárással az adóhatóság elérte, hogy a külföldi állampolgárok Magyarországra csak büntetőjogi felelősségre vonás terhével utazhatnak be, és megakadályozta azt, hogy az országban további cégeket hozzanak létre.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?