Panaszkodnak a gyorskölcsönökre, félrevezetik az ügyfeleket

A kis összegű, rövid futamidejű kölcsönöket kínáló pénzügyi intézmények üzletkötői számos esetben igyekeznek megtéveszteni az ügyfeleket a tényleges hitelteherrel kapcsolatban – derül ki a PSZÁF panaszstatisztikáiból. A felügyelet azonban – törvényi szabályozás híján – tehetetlen.

  • hvg.hu hvg.hu
Panaszkodnak a gyorskölcsönökre, félrevezetik az ügyfeleket

A PSZÁF-ellenőrzéseken csak a kézzelfogható dokumentumok révén tudják ellenőrizni ezeket a pénzintézeteket, márpedig a piacon lévő három cég – a Provident, az Athlon és a KáPé - kínosan ügyel arra, hogy közléseik megfeleljenek a hivatalos előírásoknak – mondta a Napi Gazdaságnak Binder István, a felügyelet szóvivője.

A napilap szerint ugyanakkor a teljes hiteldíjmutatóról (thm) szóló rendelet az érintett cégek esetében nem ad pontos képet, mivel a thm csak az egy évet meghaladó futamidejű, havi törlesztéses kölcsönök esetében pontos mutatószám. A PSZÁF ezért korábban úgy foglalt állást, hogy a thm mértéke önmagában nem minősíthet egy kölcsönt feltűnően értékaránytalannak, ezt ugyanis csak a bíróságok mondhatnák ki szigorúan egyedi esetekben.

A lap emlékeztet: az állampolgári jogok országgyűlési biztosa kezdeményezte, hogy a törvény tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak minősítse a jegybanki alapkamat mértékének tízszeresét meghaladó költségű kölcsönnyújtást.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.