Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A párizsi bűnügyi rendőrség szerdán őrizetbe vette azt a brókert, akit azzal gyanúsítanak, hogy ő a felelős az egyik legnagyobb francia lakossági bank, a Caisse d'Épargne 751 millió eurós veszteségéért.
A férfit - akinek személyazonosságáról a hatóságok semmit nem árultak el - annak az előzetes eljárásnak a keretében tartóztatták le, amelyet múlt pénteken hivatali visszaélés gyanújával ismeretlen tettes ellen indítottak a banknak az elmúlt hetek tőzsdepánikja idején bekövetkezett vesztesége miatt. A vizsgálat célja megállapítani, hogy mi vezetett a 751 milliós eurós veszteséghez, és hogy megállapítható-e ezért esetleges büntetőjogi felelősség.
A 27 millió francia betétes számláját kezelő Caisse d'Épargne október 17-én jelentette be, hogy 600 millió eurót veszített egy tőzsdeincidensben a pánik idején. Két nappal később távozott posztjáról Charles Milhaud, a bank elnöke és Nicolas Mérindol vezérigazgató. A pénzügyi igazgatót, Julien Carmonát már a botrány kirobbanásakor elbocsátották állásából.
A belső vizsgálat során - amely arra világított rá, hogy a bank saját tőkéjéért felelős részlegén súlyos szabálytalanságok történtek - a veszteség összege 751 millió euróra emelkedett. A bank derivatív termékekért felelős csapatában az egyik bróker szeptember 15. óta nem tartotta be a tőzsdén befektethető összeghatárokat, annak ellenére, hogy a "piaci körülményekre való tekintettel" erre vonatkozó instrukciókat kapott a bank vezetőségétől, s a belső ellenőrzés megkerülésével saját kezdeményezésére több alkalommal jelentős összegeket vitt a tőzsdére. A belső vizsgálatot követően tett a Caisse d'Épargne feljelentést ismeretlen tettes ellen hivatali visszaélés gyanújával. Az őrizetbe vett alkusz mellett a bank szerint három másik bróker ellen is folyik vizsgálat.
Franciaországban idén ez a második alkalom, hogy egy bank vesztesége miatt egyik brókerét tartja felelősnek. Az év elején a Société Générale-nál történt hasonló eset. A bank 4,9 milliárd eurós veszteségéért egyetlen alkuszát, Jérome Kervielt tartotta felelősnek, akit azóta is azzal vádolnak, hogy fedezet nélkül kötött határidős megállapodásokat a pénzpiacokon, összesen 50 milliárd euró értékben, amelyeket fiktív tranzakciókkal próbált elfedni. A francia bankfelügyeleti szerv júliusban 4 millió eurós büntetést szabott ki a Société Générale-ra a belső ellenőrzésben tapasztalt hiányosságok miatt. Az ügy következményeként öt személyt, köztük a bank felső vezetőit elbocsátották, ketten pedig felmondtak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.