Bécs a szófiai tőzsdére is szemet vetett

Újabb kelet-európai tőzsde megvásárlása lebeg a Wiener Börse Ag, az osztrák tőzsdevállalkozás szeme előtt: ezúttal Szófia értékpapírpiacát venné meg.

  • hvg.hu hvg.hu
Bécs a szófiai tőzsdére is szemet vetett

A bolgár tőzsde június óta a Bécsben is használt kereskedési rendszert használja, s ez az osztrákok szerint növeli a vétel esélyeit. A Wiener Börse alig pár napja szerezte meg a prágai tőzsde 92,4 százalékát, nyáron a ljubljanai értékpapírpiac 81,1 százalékát vette meg, Budapesten pedig a 68,8 százalékban osztrák tulajdonú tőzsde több mint kétharmada az övé. Michael Buhl, a bécsi tőzsde főnöke nem titkolja, hogy a felvásárláshoz a nemzetközi pénzügyi válság játszik a kezére, a keleti tőzsdék is összeomlottak, a befektetők elmaradása a bevételeket tizedeli, ezért a jelenlegi tőzsdetulajdonosok könnyebben hajlanak részesedéseik eladására.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?