szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kifejezetten romlottak Kína, India és Oroszország gazdaságának közeli növekedési kilátásai - állapította meg pénteken a fejlett ipari országokat tömörítő OECD.

A szervezet pénteken tette közzé összefoglaló konjunktúramutatóit októberről, és megállapítja: a hét legfejlettebb ipari állam (a G7) gazdasági kilátásai erősen romlottak, a konjunkturális kilátásokat kifejező mutatók csökkenése 0,9-1,2 pont, ilyen romlást mértek az egész OECD térségre.

Ugyanakkor a nagy feltörekvő államok, azaz Kína, India és Oroszország esetében a mutató romlásának mértéke jóval nagyobb: Kína esetében a mutató szeptemberhez képest 1,7 pontnyit esett, India esetében 1,1 pontot, Oroszország esetében 4 pontot. Ezek a pontveszteségek éves szinten a három ország esetében elérték a 7, a 6,6 és a 10,5 pontot.

Az OECD úgy látja, hogy Indiában a jövő évi gazdasági növekedés nagyobb lehet az ideinél, várhatóan 7 százalék lesz, Kína esetében kisebb, Oroszország esetében pedig jelentős romlás lesz: az idei 6,5 százalék körüli GDP-növekedés 2,3 százalékra lassul le.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

OECD: drága és nem hatékony a bioüzemanyag támogatása

Drága és nem hatékony a bioüzemanyag-termelés állami támogatása a fejlett országokban, csak korlátozott eredménye van az üvegházhatást okozó gázok csökkentésében és az energiabiztonság növelésében, viszont jelentős a hatása a nemzetközi terményárakra, írták a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) elemzői egy szerdán megjelent tanulmányukban.

MTI Gazdaság

Az OECD javította az amerikai, rontotta az euróövezeti előrejelzését

Az európai gazdaságok jobban lassulnak a korábban vártnál, a brit gazdaságot egyenest recesszió fenyegeti két negyedéven át negyedéves összehasonlításban, az Egyesült Államokban azonban a jövő valamivel biztatóbbnak tűnik a korábbi jóslatoknál, vélték a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési szervezet (OECD) elemzői a kedden megjelent, legújabb időközi előrejelzésükben.

MTI Gazdaság

Bajnai: az OECD megerősítette a magyar kormány előrejelzéseit

Az OECD tavaszi előjelzései megerősítették a magyar kormány prognózisait: az év második felétől elkezdenek megtérülni az elmúlt két év áldozatvállalásai, és a gazdaság növekedése visszatér a reális teljesítőképesség környékére - mondta csütörtökön Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter a párizsi székhelyű nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) éves miniszteri értekezletét követően.

MTI Gazdaság

OECD: a 80-as évek óta a legsúlyosabb recesszió vár ránk

A pénzügyi válság az 1980-as évek eleje óta a legsúlyosabb recesszióba fogja sodorni a fejlett ipari országokat – áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) kedden kiadott fél éves elemzésében. Eszerint magyar gazdaság recesszióba süllyed jövőre, a többi közép-és kelet-európai ország gazdasága lassúbb tempóra vált, de azért növekedni fog.

MTI Gazdaság

Londoni elemzők: gazdasági katasztrófa szélén az OECD

Gazdasági katasztrófa szélére sodródott a fejlett ipari országok alkotta OECD-térség, és a világgazdaság egyetlen reménye Kína maradt, áll az egyik legnagyobb londoni külpolitikai elemző műhely friss helyzetértékelésében.

MTI Gazdaság

OECD: megmenekülhetünk a legrosszabbtól

Ha az Egyesült Államok tüsszent, a többi fejlett gazdaság is többé-kevésbé elkapja a náthát, ez derül ki a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) szerdán megjelent, tavaszi előrejelzéséből.

MTI Gazdaság

OECD: reformokat gyorsan és eltökélten

Magyarországnak egyszerre van szüksége költségvetési konszolidációra és szerkezeti reformokra: ezek azonnal növelik a bizalmat és kamatcsökkentést tesznek lehetővé, valamint középtávon növelik az adók és a társadalombiztosítási járulékok csökkentésének esélyét – véli az OECD.

MTI Karrier

OECD-jelentés a felsőoktatásról: igazságtalanságok a hozzájárulásokban

Magyarország azon államok közé tartozik, ahol a felsőoktatás finanszírozásában, a hallgatói hozzájárulások területén nagy a háztartások, a családok szerepvállalása, ám ez egyenlőtlenül és igazságtalanul valósul meg - közölte Halász Gábor oktatási szakértő a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jelentését ismertetve.